Річард Камерон -Вольф: "Коли б я знав мову, я жив би в Україні" в блозі Стиль життя · від Сашко · додано 23.05.2011 11:48

В рамках третього міжнародного фестивалю "Житомирська музична весна" Житомир відвідало багато відомих музикантів. Одним із таких є професор Нью-Йоркського університету,- композитор Річард Камерон-Вольф.

Після закінчення університету почав викладати у різних університетах, зокрема університет Вінконсинту а з 1975 році переїхав до Нью-Йорку, де викладав у державному університеті Нью-Йорку. Зараз проживає в Нью-Мексико (США).

Пане Річард чим займаєтесь поза науковою діяльністю?

Як музиканта, основною моєю діяльністю є гра на фортепіано, і це включає в себе написання музики. Також я дуже зацікавлений в музиці початку ХХ століття. Як композитор, я пишу дуже багато музики. Під час проживання в Нью-Йорку працював з танцювальними компаніями, і створював музику, яка призначена для хореографії.

Я жив подвійним життям: з одного боку викладання в університеті,- його я можу порівняти з монастирем, а з другого це життя на Манхеттені як активного музиканта. Манхеттен- це місце де ти почуваєш себе людиною, яка встромила пальці до розетки. Там я заряджаюся незмірною енергією. Це таке місце, яке ніколи не спить.

Я знаю що ви ведете радіопередачу. Розкажіть про її.

Після подій 11 вересня, я вирішив переїхати до Нью-Мексико, де зараз проживаю ( втекти з великого міста до непримітного містечка). Також тоді хотілось більше часу приділити музичній діяльності, тому з переїздом я покинув викладання в університеті.

Але я не покинув своєї діяльності я не став аскетом, який пішов від люду. Після переїзду я постійно організовував концерти, давав уроки гри на фортепіано..., мене також запросили проводити радіопередачу. Це не була така активна діяльність як на Манхеттені.

А про що ваша радіопередача?

Передача на радіо передбачає, що я даю невеликі коментарі до композицій, що звучать. Це можна порівняти з проведенням лекції для невидимих студентів. В мене близько 200 колишніх студентів друзі на facebook, і вони є постійними слухачами програми. Цю радіопередачу можна також послухати в інтернеті за адресою www.krza.org.

Що Вам більше всього сподобалось в Украіні?

В Нью-Йорку всі люди ходять опустивши очі, а якщо обличчя підняте, то на них ніби маски, а в Украіні люди відкриті, вони не ховають очі, коли ти дивишся на них. Це найбільше вражає мене в українцях. Якби ж тільки я знав мову, то Житомир був би місцем де б я жив!!!

Також мене шокувало те, що квіти, які я відніс до памятника Пушкіну,- досі там лежать. В Нью-Йорку ти не встигнеш дорахувати до десяти як їх хтось вкраде.

Відкриття фестивалюЖитомирська
Відкриття фестивалюЖитомирська

Як вам фестиваль порівняно з минулим роком?

По перше - величезний прогрес між фестивалями, у США для такого прогресу знадобилося б не менше 5 років. А друге - це велике розмаїття жанрів, що мені дуже сподобалось. В Житомирі також дуже сподобалась щирість композицій, які виконувались музикантами, таке враження, що музика йде від серця.

Наступного року збираєтесь приїздити на фестиваль?

Так, я повинен!!! Тричі на рік я повинен відвідати свою маму і раз на рік відвідати Україну!!! Тож наступного року обов'язково буду.

Коментарі

  • Олександра · 25.05.2011 20:08 · #

    О, багато чула про цього музиканта.... В основному про його музичний супровід до сучасних вистав. Житомиру вельми пощастило, що пан Камерон-Вольф з усієї України обрав саме це місто... У Вінниці, на жаль, такого шансу немає... Щасливці!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.