В Житомирі пройшов гендерний геокешинг в блозі Стиль життя · від Сашко · додано 08.05.2011 15:38

В парку імені Юрія Гагаріна за ініціативи центру гендерної освіти при ЖДУ ім. І. Франка та за підтримки Українського Жіночого Фонду 6 травня був проведений гендерний геокешинг.

Геокешинг – це спортивні змагання між командами, які полягають в тому, що різні команди за допомогою GPS-навігаторів та спеціально створених мап долають певні відстані, на яких знаходять схованки із завданнями. У гендерному геокешингу зміст завдань наповнений гендерним компонентом. Він спрямований на те, щоб допомогти учасникам і учасницям команд краще зрозуміти сутність гендерної тематики.

Команди створюються різні: чоловічі, жіночі та змішані. Ця форма роботи дозволяє задіяти значну кількість учасників та учасниць. Щоб визначити послідовність команд, проводилося жеребкування. Потім кожна команда обирала свій колір стрічки і шукала в тайниках завдання лише свого кольору. На кожному тайнику знаходяться організатори, які фіксують порушення правил виконання завдання та динаміку роботи в групі. В кінці проводиться підсумок результатів та нагородження команд дипломами.

"З досвіду проведення трьох етапів гендерного геокешингу, які вже були проведені, можна сказати, що першими прибігали дівчата, проте найякісніше виконували завдання змішані команди",- розповідає координатор геокешингу Юлія Покотило.

На даний момент проведено три геокешинги із чотирьох запланованих на теми: «Гендер і кар’єра» (13 квітня), «Відповідальне батьківство» (15 квітня), «Багатолика дискримінація» (6 травня).

Зміст завдань

«Ґендер і кар’єра»:

Вправа «Правила справжні – несправжні»: учасникам було запропоновано набір правил, які вони повинні були розділити на «справжні» і «несправжні» та розкласти в два конверти.

Написати ґендерно-чутливе оголошення.

Вправа «Філолог»: від професій чоловічого роду утворити жіночий (наприклад, вівчар – вівчарка, електрик – електричка, пілот – пілотка і т.д.). Ця вправа звертає увагу на мовний сексизм, тобто багато професій мають чоловіче призначення, хоч і зайняті в цих сферах жінки.

Вправа «Інтелектуал та інтелектуалка»: учасникам було запропоновано написати імена відомих чоловіка та жінки, які були зайняті у сфері поданих професій (президент, композитор, музикант, філософ, моряк і т.д.).

Вправа «Хто це?»: в цій вправі було подано набір загадок про професії, які потрібно було відгадати.

«Відповідальне батьківство»

Вправа «Хто ти – хлопчик чи дівчинка?»: учасникам було запропоновано два зображення одного і того ж хлопчика, але в різних профілях в голубому та рожевому одязі. Проте учасники частіше розділяли їх на дві статі або писали, що то дівчинка.

Вправа «Одягання немовлят»: було два пупси і дитячий одяг. Учасники повинні були одягнути їх, але при цьому ставитися до них, як до дітей.

Вправа «Смакуємо по-домашньому»: написати рецепт червоного борщу.

Вправа «Будуємо будинок»: написати послідовність побудови будинку.

Дві останні вправи були спрямовані на визначення та розподіл домашніх обов’язків в родині та виділення стереотипів.

«Багатолика дискримінація»

Вправа «Порушення»: потрібно було зобразити за допомогою малюнку ситуації порушення прав жінок і чоловіків.

Вправа «Насильство»: на поданих фото потрібно було визначити вид насильства (економічне, психологічне, фізичне, сексуальне).

Вправа «Народна мудрість гласить»: написати прислів’я та приказки про насильство по відношенню жінки та чоловіка.

Також були запропоновані інші вправи, де зміст завдань був наповнений гендерним компонентом по відношенню насильства в сім'ї.

В кінці кожного геокешингу проводиться загальне обговорення. Учасниці й учасники діляться своїми враженнями щодо виконання завдань та групової динаміки. Таким чином, за допомогою інтерактивну студенти і студентки отримують нові знання, розширюють власний кругозір та коло спілкування. А ще, вони починають розуміти, що гендерна проблематика в сучасному суспільстві є досить актуальною і потребує уваги.

На закінчення проводиться вправа, яка допомагає зблизити учасників змагань та налагодити дружню атмосферу в колективі. Потім кожен може написати свої враження від геокешингу.

Даний задум реалізується в рамках проекту «Гендерна просвіта молоді Житомирщини» за підтримки Українського Жіночого Фонду спільно з Житомирською обласною асоціацією фахівців соціальної сфери та Центром гендерної освіти при ЖДУ ім. І. Франка. Цей проект включає в себе три напрямки: випуск гендерний-чутливої газети «Акцент» (координатор Демусь Юлія); проведення тренінгових занять серед учнівської молоді Новоград-Волинсього, Коростенського, Андрушівського та Черняхівського районів (координатор Добрякова Ольга); проведення гендерного геокешингу (координатор Покотило Юлія).

Коментарі

 • Роман · 09.05.2011 00:06 · #

  Мені сподобалось все ! І організація і сам зміст. Було весело і чікаво

 • Юлія · 09.05.2011 00:09 · #

  Я спробувала себе у ролі і учасниці, і у ролі організатора. Дуже сподобалося!!!!!!!!!!!! Крім того, що весело проводиш час та знаходиш нових знайомих, відкриваєш для себе чимало нового. Наприклад, під час геокешингу на тему "Відповідальне батьківство" відкрила для себе той факт, що по життю керуюся чималою кількістю стереотипів, що лише заважає....

  Загалом, лише позитивні враження!!!!! Приєднуйтесь, не пожалкуєте!!!

 • Юлія Покотило · 09.05.2011 00:11 · #

  Дякую ВСІМ учасникам за активну участь в геокешингах!!!!! Сподіваюся, що в ході змагань ВИ побачили актуальність посилення впровадження гендерної політики в нашій державі і зрозуміли сутність "гендерної нерівності")))

 • Тетяна · 09.05.2011 01:05 · #

  Залишилась велика кількість позитивних вражень!!

  Дякуємо за гарний настрій,цікаво проведений час та нові знання!!

 • Юлія · 09.05.2011 08:06 · #

  Я спробувала себе як у ролі організатора на одній зі станцій, так і у ролі учасниці. Цікаво спостерігати за командами, як вони вірішують завдання. Кожна з них робить це по-своєму. А ще цікавіше брати участь у геокешингу. З `являється азарт, водночас чаом ловиш себе на тому, що ти дечого не знаєш... Одним словом, все було чудово. Організатори молодчинки!!!!

 • Катерина · 09.05.2011 10:20 · #

  Я спробувала себе в ролі організатора і мені, це дуже сподобалося. Взагалі від двох геокешингів я отримала чимало задоволень, а також дізналася досить багато нового.

 • Інна Котенко · 09.05.2011 12:07 · #

  Враження від участі у геокешингу просто неймовірні!!!!!! Цікава форма проведення, цікаві завдання, гарна організація. Під час роботи у групах не лише знайомишся з новими друзями, а й дізнаєшся багато цікавого та корисного! Чудово б було організувати такі змагання, задіявши ще більшу кількість людей.Дякую організаторам за класно проведений час!

 • Вікторія · 09.05.2011 12:22 · #

  Емоції просто переповнювали і під час геокешингу і після нього...

  Все було на вищому рівні.

  Організатори супер, їм окреме дякую)

  Учасники активні і веселі)))

 • Oleg · 09.05.2011 18:14 · #

  Чудовий та цікавий захід.Дякую за організацію.

  Час був проведенний на високому рівні!!!

 • Белла · 10.05.2011 00:06 · #

  Геокешинг - нова та дуже цікава (перевірено на власному досвіді)форма проведення як вільного часу, так і навчальних занять. У ході трьох проведених гендерних геокешингів студенти мали змогу зрозуміти для себе що таке "Гендер" та оцінити своє ставлення до цієї теми. Вважаю, що дані заходи доцільно проводити й надалі, залучати до участі все більшу й більшу аудиторію. Організаторкам - успіху у подальшій роботі та реалізації майбутніх проектів.

 • Anna · 10.05.2011 11:55 · #

  навіть якщо не брати до уваги смислове наповнення геокешингу - це чудова річ, що допомагає знайти друзів та весело провести час. А у нашому випадку, це ще й носило корисну інформацію, матеріали, які змушували задуматися над гендерними питаннями у нашому житті... і хоч я не брала участь безпосередньо, а лише фотографувала - це не завадило отримати мені масу позитивних емоцій і вражень))) дякую ;)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.