"Нехай мене покритикує одна розумна людина, ніж схвалить сотня дурнів",- Костянтин Куліков в блозі Стиль життя · від Сашко · додано 30.01.2012 17:50

Пропоную вашій увазі інтерв'ю з Костянтином Куліковим - керівником ЖММГО „Оксія”, яка була заснована у серпні 2002 року як молодіжна організація „Роза Иерихона”. Ця організація розвиває діяльність у кількох напрямках: література, музика, фотографія, образотворче мистецтво. Результати творчої діяльності членів організації оприлюднюються періодично на виставках-презентаціях, творчих вечорах, концертах, у пресі та самостійних виданнях.
Серед здобутків організації потрібно відзначити перемоги на всеукраїнських та регіональних конкурсах.

Костянтин Куліков
Костянтин Куліков


Костю, як все починалося?
Фактичним початком організації можна вважати діяльність неофіційної організації "Провінція", яка веде відлік від часу проведення свого першого засідання 18 серпня 2000 року, де власне я й запропонував створити літературне об’єднання. За період існування „Провінції” видано п’ять альманахів з однойменною назвою, проведено декілька авторських вечорів та поетичних вистав.

ФестивальОксія
ФестивальОксія


В чому полягає основна мета діяльності "Оксії"?
Ми створили щорічний літературний фестиваль-конкурс (проведено вже 6). Також ми проводимо щорічний фестиваль художнього читання житомирських авторів, організовуємо виїзні виставки-презентації в області та поза її межами.
Щороку ми видаємо альманах (яких вже 7), допомагаємо у публікуванні авторських збірок та їх презентації...
А основним завданням цього всього є популяризація сучасного мистецтва серед студентської та шкільної молоді.

ФестивальОксія
ФестивальОксія


Розкажіть детальніше про альманахи. В чому їх особливість?
Альманах планувався як "оксійське дітище", в якому не буде жодного банального образу або штампу; пізніше, коли вирішили в альманах включати переможців і гостей фестивалю, від деяких заборон довелося відмовитися, а точніше - пом'якшити відбір. Насправді, оксіяни зіштовхнулися з проблемою, котра не має рішення, так як немає літературних шкіл як таких.
Рівень літератури дуже низький, і доводиться жертвувати деякими правилами. В альманахи входять тексти учасників організації, творчість яких схвалена редколегією, переможців фестивалю (близько п'ятнадцяти чоловік), та деяких гостей, котрих спеціально запрошуємо для підвищення рівня фестивалю. Загалом,- від сорока до п'ятидесяти людей.

ФестивальОксія
ФестивальОксія


Скільки текстів може опублікувати одна людина?
Учасники альманаху подають до десяти віршів, з яких редколегія обирає найцікавіші. Тому, у когось усі десять, а у когось - два (на смак редколегії).

ФестивальОксія
ФестивальОксія


А в чому специфіка текстів "справхніх оксіян"?
У оксіян немає обмежень щодо тем, стилів та форм реалізації творчості. Є сувора заборона штампів та банальності.

ФестивальОксія
ФестивальОксія


Яким, на Вашу думку, має бути ідеальний текст?
Можливо, це питання не до мене, а до кожного автора зокрема. Та я вважаю, що якщо писати класичний силабо-тонічний твір, то чітко потрібно дотримуватися ритму, розміру, рими... Якщо верлібр, то основної лінії і т.д. Загалом - потрібно дотримуватися стилю, при цьому, не використовуючи штампів та банальностей, знаходити власні образи, власні метафори, власні теми. А якщо вдається - хто вибирає яку тему - несуттєво.
Головне - має бути цікаво, захоплююче!!!
В літературних колах ходять думки, що в "Оксії" нівелюється авторське бачення під впливом "верхівки" угрупування? ( тексти авторів, які приходять до вас, стають схожими на тексти інших авторів літературного угрупування). Що можете сказати у відповідь на подібні "звинувачення"?
Якщо давати назву стилю, то це до нащадків - нехай міркують. Так, як пишемо ми, писали вже до нас... Той же Маяковський, (ОБЭРИУты), та й тепер багато хороших авторів у сучасній Україні.
Аби спростувати плітки - мало про це говорити. Потрібно побути присутнім на зборах та взяти участь в аналізах робіт.
Я, наприклад, пишу, в основному, класичним стилем - рима, розмір. Волковський - верлібри, Радушинська - мініатюри. У кожного свої образи та стилі. Маша Хіміч - взагалі на хвилі Жадана...
Я можу розповідати про кожного Автора, і вони всі абсолютно різні. Це як говорити про китайців: "що вони всі на одне лице", а коли поживеш з ними, то розумієш, наскільки вони різні. (До речі китайці про нас такої ж думки.)

Костянтин Куліков
Костянтин Куліков


Що б ви могли порадити тим, хто робить перші спроби в літературі?
Найголовніше правило - ніколи не повторюватися. Написав одного разу риму - більше не використовуй її, написав образ - не повертайся (якщо це не цикл, звісно). Використав метафору - досить. В будь-якому разі за деякий час виписується вся банальщина і народжується Автор з власне-своїми знахїдками.
Далі - відточування стилю, позбавлення зайвих слів, але це вже згодом.

ФестивальОксія
ФестивальОксія


Чи можливо навчитися писати самостійно?
Так, але на це треба значно більше часу. Звичайно ж, якщо людина може самовдосконалюватись, та якщо здатна аналізувати, шукати...
Згадав, ще дуже треба зрозуміти, для кого написані твої вірші. Якщо творити на загал, то вимоги одні, якщо для людей поважаючих поезію - інші...Нехай мене покритикує одна розумна людина, ніж схвалить сотня дурнів.:)

Коментарі

 • Руслана · 31.01.2012 08:15 · #

  "Нехай мене покритикує одна розумна людина, ніж схвалить сотня дурнів"- надзвичайно влучні слова.

 • Сашко · 31.01.2012 19:13 · #

  Згоден на всі 100%

 • Alex · 05.02.2012 16:35 · #

  "Найголовніше правило - ніколи не повторюватися."
  Мені ще й ця його фраза теж дуже сподобалася. Треба буде почитати його вірші.

 • Сашко · 05.02.2012 23:14 · #

  http://www.poetryclub.com.ua/author.php?id=10241

  читай!!!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.