Як зробити діаграму стильною в блозі Аналітичні будні · від kseniya_www · додано 18.07.2009 12:22

Перевіряю багато робіт дипломних. Відсотків з 90 всіх діаграм мають жахливий вигляд, бо роблять діаграми в Exel 2003. Я не дизайнер, але певні навички як зробити діаграму симпатичнішою маю.

Початковий приклад. Витягнула із роботи "Аналіз та оцінка фінансової діяльності"

Рис.1
Рис.1

Виділяємо в екселі елементи, які будуть входити в діаграму,в даному випадку кількість працюючих і тиснемо кнопочку на панелі інструментів "майстер діаграм". Виберіть потрібний вид діаграми, в даному випадку гістограму.

Рис.2
Рис.2

Побачите ось таку картинку. Переключаєтеся в "Ряд" і обираєте в підписах осі Х ячейки із роками, тиснемо далее.

Рис.3
Рис.3

Обов.язково підписуємо значення і забираємо легенду ( в даному випадку вона нам не потрібна, бо в нас динаміка одного показника, якщо буде 2 елементи, робіть легенду внизу), тиснемо Готово.

Рис.4
Рис.4
Рис.5
Рис.5

Получається ось така звичайна діаграма. Всі шрифти зробіть невеличкими. Достатньо 8 пх.

Рис.6
Рис.6

Натисність на чорну рамочку діаграми правою кнопкою і виберіть формат області діаграми. Виберіть рамку "другая" і колір сіренький.

Рис.7
Рис.7

Потім клацніть правою кнопкою миші на сірий фон на якому сама діаграма і виберіть "формат области построения". Виберіть білий фон.

Рис.8
Рис.8

Тепер шо стосується кольору діаграми. Клацність знову правою кнопкою мишки по фіолетовому кольору і виберіть формат ряду даних та "Способи заливки".

Рис.9
Рис.9

Оберіть 2-колірний градієнт. Оберіть яскравий і темніший. Мені подобається вертикальна заливка, з яскравим кольором по середині, воно придає діаграмі об'єму, тисніть ок, получається ось така діаграма.

Рис.10
Рис.10

Не забудьте правильно підписати: в назві діаграми вкажіть назву підприємства, період дослідження та одиниці виміру.

Рис.11
Рис.11

Якщо керівник проекту вимагає чорно-білі діаграми, оберіть замість градієнтної заливки - "узор", при цьому штриховку зробіть чорно-білу.

Рис.12
Рис.12

Ось такий варіант.

Рис.13
Рис.13

Попрактикуйтеся в різних варіантах діаграм. Ось такий ше варіант:

Рис.14
Рис.14
Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.