Про що можуть розповісти квіти? в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 29.05.2011 15:59

У більшості випадків люди спілкуються за допомогою слів. Але є ще й інші способи порозуміння, один з них – красивий та романтичний – спілкування мовою квітів. Подаровані квіти можуть не просто свідчити про симпатію чи повагу, а можуть говорити набагато більше…

На Сході здавна квіти були мовою закоханих, ця мила традиція стала відомою у Європі з 18-го століття і мала назву «Селам» (привітання). Мовою квітів гілка троянди означала «так», а листок троянди – «ні», конвалія – «я довго й таємно кохаю тебе», айстра – «чи любитимеш завжди?».

Квітка ірису означала «я ціную нашу дружбу», а незабудка виражала прохання «пам’ятай про мене!», за допомогою квітки шипшини можна було спитати «чи можна тобі довіряти?», а квітка герані повідомляла, що «мені потрібно таємно поговорити з тобою». Якщо хлопець хотів сказати дівчині комплімент, то дарував польові гвоздики – мовою квітів вони говорили «ти прекрасна!», у відповідь дівчина могла подарувати гілку черемшини, що означало «ти мене втішив». Якщо ж стосунки не складалися, то можна було подарувати півонії, що означали «який ти нездогадливий», або ж маки – «який ти нудний». За допомогою квітів можна було висловити дружнє побажання – васильки говорили «будь простим як і ми», а маргаритки – «всього найкращого!».

Цікаво, що колір квітів може багато розповісти про того, хто їх подарував. Пломенисті оранжеві квіти полюбляють дарувати життєрадісні, відкриті, безпосередні чоловіки. Як правило у такому букеті закладена прихована пропозиція ризику. Такі чоловіки готові на будь-які жертви, але часто бувають непостійні у своїх любовних захопленнях та прагненнях.

Блакитні квіти дарують чоловіки з грандіозними планами на майбутнє і піднесеними над буденністю бажаннями. Це, як правило, мрійники, які вміють талановито фантазувати, але насправді рідко кому відкривають своє серце.

Червоні троянди обирають цілеспрямовані ділові чоловіки. Вони вимогливі до своєї обраниці, але й своїх зобов’язань чітко дотримуються. Вони активні та вигадливі у завоюванні жінки, й не шкодують зусиль та засобів у досягненні своєї цілі.

Рожеві квіти приваблюють оптимістичних, трохи відірваних від реальності чоловіків. Вони усе бачать у рожевому кольорі, тож і жінок собі вибирають добрих, сентиментальних, довірливих, й навіть готові змінити свої переконання заради спокійних та красивих стосунків з коханою.

Розсуливі та високоморальні чоловіки обирають букети насичених синіх кольорів. Вони вірні своїм обраницям, завжди готові підтримати у важку хвилину, але деколи можуть дратувати своєю надмірною педантичністю.

Надійні та вірні чоловіки дараують квіти фіолетових відтінків, і якщо обраниця виправдає їхні сподівання, то даруватимуть їй фіолетові квіти усе життя.

Витончені романтики дарують квіти білого кольору. Вони здатні зізнатися у коханні за допомогою величезного букета нарцисів, чи кошика з конваліями. Але розсудливим і поміркованим жінкам такі чоловіки, як правило, видаються диваками.

Ексцентричні, радісні та трохи авантюрні чоловіки дарують букети жовтого кольору, цим самим пропонуючи своїй обраниці світ бурхливих вражень та гострих відчуттів.

Коментарі

 • Ліля Тєптяєва · 01.06.2011 09:05 · #

  цікаво, що ти написала про можливі думки чоловіків при даруванні квітів, бо зазвичай говорять про квіти, які хоче приймати жінка від чоловіка, і що вона цим хоче сказати... думаю, 99 відсотків чоловіків даруючи квіти не замислюючись над "мовою квітів" – які знайшли – такі й подарували ))

  щодо мене – люблю усі квіти, але коли вони ростуть, хоча б в горщиках =)

 • Лілія Демидюк · 01.06.2011 23:24 · #

  у статті якраз ідеться про неусвідомлені мотиви - чоловікам здається, що обрали квіти просто так, а насправді їхній вибір багато про них говорить :)

 • Лідія · 04.07.2011 11:39 · #

  ехх, а це було б не погано- й сьогодні користуватись мовою квітів...люблю все, що не повязано з прийнятими стандартами)) цікава інформація, постараюсь запамятати))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.