Сакура у Львові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 30.04.2011 00:56

Ужгород вважається єдиним містом в Україні, де росте і квітує сакура. У другій половині квітня це місто заполонюють тисячі туристів, які бажають встигнути насолодитися чудовим видивом розквітлих дерев. Цвіте японська вишня зовсім не довго – 7-10 днів. В цей час небайдужі до її краси українці встигають відвідати Ужгород, а японці у період цвітіння цього дерева влаштовують свято милування квітом сакури, яке починається у столиці й продовжується в інших містах та селах країни. Окрім естетичних вражень це свято має оздоровче значення – вважається, що аромат цвіту сакури має тонізуючу дію та знімає втому. Тому японці люблять влаштовувати пікніки під цими деревами і при нагоді роздумувати над сенсом життя, минущістю та вічністю.

Для японської культури сакура настільки ж символічна, як для української калина. Вона оспівана у поезії, осмислена у філософських творах і має символічне значення відродження.

Любов до сакури притаманна також американцям. У Вашингтоні є кількатисячний сад, висаджений сто років тому, який досі є пам'яткою про прекрасний дарунок японського народу. Тисячі американців приходять сюди відпочити, розважитись та познимкуватись.

Львів’янам також пощастило. Сакури квітують на площі Петрушевича та неподалік Головного вокзалу. Щоправда у Львові ці дерева розташовані уздовж транспортних доріг, тож про сенс життя під ними не пороздумуєш, хіба про його шалену швидкість. Одне деревце красується на Цитаделі поруч з готелем. Там і лавочка є неподалік, і тиша довкола… Тож можна пороздумувати :)

Восени 2010 року біля пам’ятника Шашкевичу висадили ще кілька деревець. А цієї весни, у знак солідарності з японським народом, на проспекті Червоної Калини висадили 100 саджанців сакури. Тож через кілька років львів’яни насолоджуватимуться цвітом сакури майже так як японці. :)

Фото Лілії Демидюк

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.