Не дозволяйте мухам переконати вас у тому, що ви – не лев в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 11.10.2016 01:54

«Ніхто не застрахований від труднощів. Навіть лев змушений відганяти від себе мух» - з гумором зауважує Джон Мейсон, автор книги «Повір, ти можеш!». Авжеж, мухи левові докучають, але лев залишається левом, а мухи всього лиш мухами. Пригадуйте собі це, коли здається, що різні клопоти ось-ось повністю поглинуть ваше життя і не дозволяйте мухам переконати вас у тому, що ви уже не лев. Наявність проблем та труднощів – це нормальна характеристика життя. Цікаво, що в тих поодиноких випадках, коли проблем та труднощів справді немає – люди здатні їх вигадувати. Тож очевидно, що перешкоди нам просто необхідні.

Кожне випробування робить нас більш зрілими. «Але ж труднощі та клопоти забирають стільки сил!» - скажете ви. І це правда. Проте, якщо поглянути на ситуацію уважніше, стає очевидно, що найбільш втомливим є очікування, коли ж усі проблеми закінчаться. Майте на увазі: поки ми живемо тут і зараз – вони не закінчаться. Бо однією з однак нашого життя є труднощі. Тож перестаньте намагатися вигнати усіх мух на інший континент. Ви – лев, і відганяти мух вам не так уже й важко, головне не віддавати цьому усю свою увагу.

Цікаво, що перешкоди у віртуальному світі, скажімо у компʼютерній грі, не сприймаються як щось погане. Навпаки, вони є необхідною умовою інтересу та азарту гравця. Якщо перестати бідкатися з приводу існування проблем, то звільняється багато часу та простору для пошуку вдалих рішень. Подумайте: якщо є замок, то мусить бути й ключ, якщо є проблема, то має бути й найкраще рішення. Так, намагайтеся знайти найкраще рішення. Можливо, для цього знадобиться перебрати кілька «ключів» та вибрати той, що найбільше підходить. Але вирішена проблема – це ваші бонуси, нагороджуйте та хваліть себе за правильні рішення, й тоді вирішення проблем буде приносити вам задоволення.

А якщо левові дошкуляють зовсім не мухи, а на нього сиплеться град із каміння? Деколи ми можемо так почуватись. Не просто зайнятими, не просто втомленими, а геть знесиленими і пригніченими. На жаль, і це також частина нашого життя. Якщо не витрачати сили на пошук відповіді на актуальне питання «Чому це все трапилось саме зі мною?», то можна зберегти сили для того, аби вистояти у складному випробуванні. Кожен камінь, кинений у наш бік, може стати для нас сходинкою, і лише ми вирішуємо – чи це камінь, об який спіткнемося і впадемо, чи сходинка, ступивши на яку, ми розширимо свій горизонт.

Мабуть, неодноразово ми чули або ж читали поради зосереджувати свої думки на позитивному. У важких ситуаціях це здається неможливим. Проте, варто знати, що «Коли ми думаємо про негативні події, ми наділяємо їх силою. Постійно говорити та думати про свої печалі – означає збільшувати їх». Джон Мейсон зауважує: «Якби ж ми могли так швидко забувати свої негаразди, як забуваємо благословення, то наше життя було б зовсім іншим!». У кожної людини в житті є позитивні моменти. У когось їх більше, у когось менше, але не поспішайте порівнювати. Просто зосередьтеся на позитивних. Коли вам важко, коли труднощів занадто багато, коли більше немає сил, згадуйте все хороше. В такий спосіб ви заряджаєте свої внутрішні батарейки, поповнюєте запаси енергії. Лише коли ви достатньо подумали про хороше – беріться за вирішення проблем. Воно буде легшим і успішнішим.

Кажуть, що у будь-якій ситуації можна знайти позитив. Іноді, позитивом може бути лише те, що ви вистояли у складних випробуваннях. Але насправді це дуже багато! Ви отримуєте не лише рани і шрами, ви також отримуєте досвід заліковування ран, і якщо цим поділитися з іншими – він примножиться. Чим більше ми будемо зосереджені на позитивному в наших думках і вчинках, тим менше місця залишатиметься у нашому житті для негативного. Чим більше ми думаємо та робимо доброго, тим стаємо сильніші й нам стає легше відмахуватися від мух та ухилятися від каменів.

Коментарі

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.