Зробіть свою весну яскравою в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 25.03.2016 18:11

З настанням весни розквітають не лише квіти. Прокидаються надії та сподівання, що нарешті усе налагодиться, та задавнені проблеми нарешті вирішаться. Ми підсвідомо очікуємо нового початку та приємних змін. Передчуваємо раптовий теплий вітер, який увірветься у наше життя та наповнить його яскравими барвами. Проте, реальність часто буває іншою. Нестійка весняна погода ховає сонце за дощовими хмарами, а у житті замість радісних подій трапляються клопоти, проблеми та негаразди. Негативні новини з у сього світу остаточно переконують в тому, що усе безнадійно. І перші весняні проліски надій та гарного настрою ховаються під холодним снігом щоденних стресів. Не встигаємо отямитися – і уже довкола нас сіра мряка весняної депресії.

Депресії бувають різних видів, сезонні – не найважчі з них, проте нехтувати тривожними симптомами не варто. Якщо ви відчуваєте постійну дратівливість, втрату працездатності, тривожний сон, відсутність апетиту та погані думки, то ви швидше за все маєте синдром весняної депресії.


Черкаський психолог Віталій Боголій пояснює причини цього стану так: «За зиму ми звикли до певного стилю життя і певного кола спілкування. Було холодно і ми здебільшого сиділи вдома, а тепер маємо виходити «в люди», активно спілкуватися, темп життя стає швидшим, а для декого це тяжко. Окрім того, кажуть, що весна це пора надій, кохання. А якщо людина самотня, то вона звісно важко переживає те, що навколо неї ходять і цілуються щасливі парочки з квітами. А ще, звісно, на психологічний стан впливає весняний авітаміноз.»

Американський психолог Ешлі Браун вбачає причину депресії в одноманітності життя. «Робота-дім-робота», за одним і тим самим маршрутом, у той самий час. 7 ранку – підйом, 7.30 – кава, 8.00 – на зупинці маршрутки ті самі люди. На роботі чекають ті самі коллеги. А на вихідних часто буває один і той же сценарій відпочинку. Це все робить негативний вплив на нервову систему і викликає тривале відчуття нудьги, втоми та знеохочення.

Що ж робити, аби подолати весняну депресію і знову відчути радість життя? Психологи дають різні поради і дієвими вони можуть бути залежно від причин цього неприємного стану. Якщо причиною стала одноманітність життя – доречно додати новизни у свій щоденний побут. Скажімо, переставити меблі у кімнаті чи оновити декоративні подушки на дивані. Піти на роботу іншою дорогою, замість звичних джинсів одягнути спідницю, змінити зачіску, дозволити собі солодке після шостої вечора, скуштувати якусь екзотичну страву. Ці малі щоденні «новинки» зроблять свою велику справу і наповнять життя різноманітністю.

Доречно оточити себе яскравими, веселими кольорами – в одязі, інтерʼєрі, в оформленні робочого місця. Кольоротерапія може допомогти віднайти душевну рівновагу та пробудити інтерес до нових, цікавих справ. Важливе значення має також музика. У давнину, ще до нашої ери від серцевих болів, нервових розладів і туги лікували за допомогою спеціально підібраних лікарями мелодій. Якщо поганий настрій супроводжується головним болем, то за порадою японських лікарів, можна послухати «Весняну пісню» Мендельсона. А от твори Бетховена активізують інтелектуальну діяльність і можуть викликати натхнення. Почуття спокою подарує музика Баха. Однак найбільш незвичайний ефект, на думку фахівців і шанувальників класичної музики, закладений у творах Моцарта. Новомодний термін «ефект Моцарта» якраз означає благотворний та гармонізуючий вплив музики цього композитора на фізичну та душевну сфери людини.

Психологи радять прислухатися до свого організму і визначити, що йому потрібно – чи день спокою та сну, чи активна прогулянка. Часто заняття спортом допомагають відігнати гнітючі думки та покращити самооцінку. Тож навесні обов’язково займіться спортом, особливо для цього добре підходить плавання. Адже вода в багатьох релігіях має ще й очищувальні і навіть лікувальні властивості. Також не забувайте про аромотерапію та масажі.

Ще одні універсальні ліки від туги – домашні улюбленці. Спокон віків люди визнавали незвичайну силу тварин. Навіть акваріумні рибки можуть благотворно впливати на розхитані нерви.
У період весняної депресії ставтеся до себе з розумінням. Не навантажуйте себе численними справами, та не ставте серйозних цілей. Натомість вчіться щодня робити собі якусь приємність. Можна завести щоденник і записувати туди усе хороше, що з вами трапилося за день. Так ви привчаєте себе фіксувати увагу на приємних моментах життя і негативні настої з часом покинуть вас.

Фото Лілії Демидюк-Schröder

Коментарі

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.