Незалежність - це уміння і бажання робити добрі справи в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 25.08.2015 17:39

День Незалежності України кожен святкує по-своєму: хтось відвідує святкові заходи, інші надають перевагу родинному формату святкуванню, є, мабуть, і такі, що ніяк не виділяють цей день серед інших. Як би там не було, але цей день – не просто ще один вихідний у календарі. І не просто привід одягти вишиванку. Це нагадування, що ми маємо бути об’єднані спільною метою. Ми – це усі, хто живе в Україні. Хтось може запитати: а яка у нас може бути спільна мета? Відповідь проста і навіть банальна: кожен з нас хоче бути щасливим. Думаю, ця мета варта, аби до її втілення докладати зусиль. Звісно, у кожного свої думки з приводу «що потрібно для щастя». Але думаю, що усі погодяться – для щастя потрібно робити добро один одному, дбати одне про одного і любити.

Під час війни говорити про любов буває складно. Але ще більш актуально, аніж у мирний час. Любов виявляється у конкретних вчинках, іноді навіть дрібних, але все одно важливих. І що найголовніше – любов ніколи не ув’язнює, не поневолює, вона дає свободу тому, кого люблять, вона дає справжню незалежність. Думаю, до такої свободи ще кожному з нас потрібно буде доростати, але результат цього вартий.

Якщо ми згадуємо про День Незалежності лише раз у рік – то просто йдемо на святковий концерт у вишиванці, або ж проводимо час із друзями. Якщо ж ми прагнемо до особистісної незалежності, то над нею ми працюємо щодня. Тренуємось робити добро та любити.

Напередодні цього свята працівники мережі аптек "D.S." у львівському та ужгородському офісах влаштували собі такі тренування у добрих вчинках: власноруч виготовили більше тисячі енергетичних батончиків для військових, які перебувають у зоні АТО. Щоби і в них було свято, а гірка дійсність стала солодшою.

Загалом для виготовлення цих солодощів знадобилось 27 кг сухофруктів та більше 10 кг горіхів. І ще кілька десятків охочих рук. Сам процес виготовлення батончиків був дуже динамічним і радісним. За дві години цукерки були акуратно запаковані у коробки, які до свята волонтери доставили на фронт.

А тепер про саму технологію виробництва (можливо, хтось захоче щось подібне повторити):
Сухофрукти потрібно ретельно промити, просушити, а з фініків ще й повиймати кісточки, горіхи перебрати від сміття. Запастися кокосовою стружкою та кунжутом для обсипання цукерок.

Сухофрукти змолоти на млинку (добре поєднується курага з фініками, чорнослив з фініками), потім змолоти горіхи. Приготувати масу двох видів – з курагою і з чорносливом. Ретельно вимішати з горіхами.

Виходить туге клейке «тісто», з якого відщипується по шматочку (можна набирати ложкою) і скачується в долонях батончик, який потім потрібно обваляти у кокосовій стружці (для чорносливу) або у насінні кунжуту (для кураги). Цукерки виходять запашні та дуже корисні.

Працівники мережі аптек "D.S." запаковували ще їх у фольгу та наклеювали логотип. Незчулися, як усе вже було готовим, а хороший настрій та емоційне піднесення просто зашкалювали. Таки дуже приємно робити чиєсь життя солодшим :)

Частина працівників аптечної мережі долучилися до плетіння маскувальної сітки у Львівському державному коледжі харчової і переробної промисловості. За кілька годин сплели 12 метрів сітки. Дивно, що матеріали для виготовлення таких сіток потрібно готувати вручну: збирати старі речі кольору сухої трави, розрізати їх на смужки, а тоді уже плести сітку. Якщо було би налагоджене фабричне виробництво хоча би стрічок, то процес плетіння сітки значно пришвидшився б. Волонтери активно взялися до роботи, не шкодуючи сил та часу. Ця робота потребує зосередженості та терпеливості. Проте дружня атмосфера та хороші жарти додавали натхнення до роботи. Сітку сплести так швидко, як виготовити цукерки, неможливо, тому цей захід отримав своє продовження і після Дня Незалежності. За словами керівництва мережі аптек "D.S.", цукерки планують виготовляти регулярно, поки у цьому буде потреба. Бо ж важлива не дата та день, а наше бажання щось робити для спільної незалежності.Фото Лілії Демидюк

Коментарі вимкнуто