Секрети ефективного відпочинку на роботі в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 29.07.2015 20:11

У літню пору хочеться більше відпочивати, аніж працювати. Проте не всім щастить з літніми відпустками. Аби менше втомлюватись на роботі доречно дозволяти собі час від часу короткий відпочинок-релакс – п’ятихвилинні перерви. Вони допомагають відновити сили та ефективніше працювати. Що можна встигнути за 5 хвилин відпочинку?

1.Усамітнитися. Інтенсивне спілкування з людьми може емоційно виснажувати. Тож час від часу доречно усамітнюватися. Знайдіть таке місце, де ніхто вас не турбуватиме, вимкніть мобільний телефон і постарайтеся не думати про роботу. Ці 5 хвилин тільки ваші.

2.Розслабитися. Вирівняйте спину, розправте плечі, зніміть тісне взуття. Намагайтеся розслабити усі м’язи тіла, а також обличчя. На завершення потупайте стопами по підлозі, а ребрами долонь по столу.

3.Зробити самомасаж. Промасуйте долоні та пальці, розітріть шию, плечі та за вухами. Швидко потріть пальцем по долоні, потім розігрітими руками потріть щоки вгору-вниз. Стисніть руки в розслаблений кулак. Енергійно погладжуйте внутрішню і зовнішню сторони передпліччя. Обережно натисніть на щитовидну залозу великим і вказівним пальцем - 3 рази. Великим пальцем намацайте западину в основі черепа. Натисніть, порахувавши до 3, відпустіть. Доречно пом’яти у руках рельєфний м’ячик. Робота пальців напряму пов’язана з роботою мозку, тому перебирання бусинок, пересипання піску, ліплення з пластиліну допомагає не лише розслабитися, але й позбавитись від негативних емоцій – гніву, роздратування, смутку.

4.Зробити дихальні вправи. Ці вправи непомітні для оточуючих, але чудово заспокоюють. Суть однієї з цих вправ полягає в тому, щоби сповільнити дихання. Під час вдиху порахуйте до 5, затримайте повітря на секунду і повільно видихайте, знову рахуючи до 5. Повторіть так 10-15 разів і бажаний спокій прийде до вас! Практикуйте також діафрагмальне дихання, тобто дихання животом: на вдиху надувайте живіт, на видиху – втягуйте. Таке дихання покращує кровообіг, що позитивно впливає на весь організм.

5.Переключитись. Це хороший спосіб подолати стрес та зняти втому. Корисно змінити місце та положення тіла, пройтися, розім’ятися. Якщо фізично такої можливості немає, то можна зробити це уявно – перенесіться думками в ідеальне для себе місце, реальне або фантастичне: до моря, у гори, затишну кімнату, на іншу планету. Уявіть собі всю повноту картини в звуках, запахах, відчуттях. Якщо ви не можете закрити очі, зосередьте погляд на одній точці і дайте волю уяві. Допомагають здійснювати уявні мандрівки фото красивих місцин, які можна зробити заставкою на своєму комп’ютері.

6.Вдихнути приємний аромат. Запахи впливають на підсвідомість, тож аромотерапія допомагає не лише вдома, але й на роботі. Головне підібрати приємний для вас аромат. Заспокоїтись та розслабитись допомагають ефірні олії лаванди, шавлії чи сандалу. Тонізують та додають бадьорості лимонна, апельсинова, м’ятна олії. Кілька крапель олії можна крапнути на носовичок і вдихати аромат. Можна чергувати хусточки з ароматами – розслабляючий, згодом тонізуючий. Якщо ж під рукою немає ефірних олій, стануть у пригоді улюблені парфуми – головне, аби запах викликав позитивні емоції. Вдихати можна також аромат кави – необов’язково випивати 4-5 чашок кави за день, можна обмежитися вдиханням запаху цілих, або свіжозмелених зерен. Чудово знімає стрес аромат цитрусових – обчистіть від шкірки апельсин – отримаєте і порцію вітамінів та надихаєтесь освіжаючого запаху.

7.Спожити щось смачненьке. Шматочок чорного шоколаду покращує настрій та додає енергії. Але має бути саме чорний шоколад із 70% вмістом какао. Мигдаль чудово підсилить позитивну дію шоколаду. Можна замінити шоколад медом. Це особливо актуально для тих, хто на роботі має високий рівень стресу та напруження. Мед чудово розслабляє та додає сил. Для тих, хто на дієті чи не любить солодощів – підійде зелений чай з лимоном, чай з м’яти та меліси. Чашка гарячого чаю, якщо її випити малими ковтками у тиші – має чудовий релаксаційний ефект.

Ці невеликі секрети відпочинку допоможуть залишатися бадьорими впродовж робочого дня. Практикуючи п’ятихвилинні перерви ви зможете ефективно використовувати робочий час та отримувати від задоволення від виконання поставлених завдань.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.