Музей шоколаду у Львові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 10.05.2012 23:55

Шоколад різних видів та смаків приваблює людей різного віку, різних професій та різних народів. Можна сказати, що любов до шоколаду по-своєму об’єднує людей. Вишукані шоколадні цукерки та фігурки – чудовий подарунок, і більшість з нас не може уявити свого життя без цього його солодкого компоненту.


А чи бачили ви картини з шоколаду, або ж предмети інтер’єру та й навіть цілі шоколадні будинки? Якщо ні, то завітайте до Музею шоколаду у Львові, який розташувався у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) на третьому поверсі. Тут ви почуєте цікаву розповідь екскурсовода Олени Лабюк про те як вирощують какао боби, із зернят яких виробляють шоколад.Виявляється, що першими почали використовувати ці зерна у їжу племена ольмеків, які жили на території сучасної Мексики. Вони і дали назву порошку, який робили з цих зерен «какава», яке з певними змінами згодом увійшло у різні мови світу. Племена майя дали першу назву шоколаду «чоколаде», що буквально означає «піниста вода», бо при перетиранні зерен додавали воду, що спричиняла утворення піни. До цієї пінистої води додавали червоний перець та гвоздику, тож ласощі не були солодкими. У племен майя існувало навіть божество Чоколаде, якому приносили людські жертви. Найвідоміший імператор ацтеків Монтесума запровадив традицію пити шоколад з золотого посуду, і сам вживав цей напій до 50 чашок за день, вважаючи, що це покращує його чоловічу силу.

Англійський парламент, Ейфелева вежа, Андріївська церква з шоколаду
Англійський парламент, Ейфелева вежа, Андріївська церква з шоколаду


У Музеї шоколаду у Львові експонуються зроблені з шоколаду архітектурні пам’ятки України та Європи: київський Андріївський собор, стадіон «Донбас-арена», Пізанська та Ейфелева вежі, Колізей, Англійський парламент. Ці будівлі мають масштаб 1:160, тобто 1 см шоколаду відповідає 1.60 м реальній величині будівлі, марципанові люди теж виконані з врахуванням цього масштабу.

Англійський парламент із надкушеними шпилями :)
Англійський парламент із надкушеними шпилями :)
Пізанська вежа з білого шоколаду з марципановими людьми
Пізанська вежа з білого шоколаду з марципановими людьми
Колізей
Колізей


У гостей виникає спокуса з’їсти марципанову людинку (на фото видно білі сліди – там були марципанові люди, який уже з’їли відвідувачі), або шпилі англійського парламенту, чи відламати шматочок шоколадної «підлоги».

шоколаднаДонбас-арена
шоколаднаДонбас-арена


Експозицію доповнюють картини з білого шоколаду, малюнок на які наноситься цукровою пудрою з какао-маслом та барвниками. У музеї відбуваються майстер-класи малювання шоколадом. Також можна замовити шоколадний портрет. Не залишають нікого байдужим шоколадні скульптури та предмети інтер’єру, які виготовляють майстри шоколаду зі Львова та всієї України.

шоколадні картини
шоколадні картини


Експозиція змінюється кожних півроку, коли завершується термін придатності шоколаду. Автор ідеї Андрій Яблучко, кондитерська компанія АВК допомогла у реалізації цієї ідеї. Окрім львівського музею, є ще чотири мандрівні музеї шоколаду, які відвідали більш ніж 15 міст України.

Після огляду виставки можна потрапити до дегустаційної зали де відувачам пропонують скуштувати гарячий шоколад. У дегустаційній залі діти, розказують вірші, співають, танцюють і за це отримують у винагороду солодощі.


Після екскурсії можна досхочу назнимкуватись та при виході обміняти квиток на цукерки.

Фото Лілії Демидюк

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.