Як досягнути успіху в професії в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 21.04.2012 00:29

«Як жити в реальності, реалізуючи себе у професії настільки, щоб «не було боляче за безцільно прожиті роки»?» – таке основне питання було поставлене в анонсі майстер-класу від Віктора Гречановського. Воно мало зацікавити людей, які прагнуть професійної реалізації, але відчувають певні перешкоди до успіху. Тож назва майстер класу – «Професійна реалізація: успіх в професії. Як Вам цього досягнути?» вказувала на те, що Віктор Гречановський — лікар, кандидат медичних наук, психотерапевт, гештальт-терапевт, супервізор, викладач гештальт-терапії, тренер, коуч, організаційний консультант, може допомогти у віднайденні способів професійного зростання. Організаторами цього корисного майстер-класу стали Майстерня відносин Віктора Гречановського та Навчально-наукова лабораторія ЛНУ ім. І. Франка. Зустріч з усіма, хто зацікавився відбулась 18 квітня 2012 року.


Серед присутніх переважала молодь, яка усвідомлено ставиться до свого професійного вибору. За рівнем професійної реалізації аудиторія була неоднорідною – від студентів, які тільки починають готуватися до майбутньої кар’єри, до тих, хто уже має певні здобутки, але хотів би розвиватися й надалі, були також і ті, хто певною мірою незадоволений своєю професійною реалізацією. Кожен прийшов зі своєю проблемою та бажанням побачити шлях до її вирішення.

Психологічна робота в рамках гештальт-підходу відбувається у групі, яка є певною моделлю суспільства. Тому Віктор Гречановський запропонував присутнім прожити тут і зараз своє професійне життя. Для цього кожен з учасників мав розповісти про свою діяльність настільки привабливо, щоби у присутніх виникло бажання скористатись його професійними послугами. Таким чином створювалась мікромодель ринкового суспільства: створення привабливої пропозиції для збільшення попиту. Важливо, що говорити про свою професійну діяльність кожен мав уявивши себе успішним через років 5. Тобто розповідати не стільки про те, що є зараз, скільки про те, що він реально хоче бачити у майбутньому. Така вправа допомагає людині визначитись з пріоритетами та по-новому оцінити свої професійні уміння та здібності. Після такої своєрідної рекламної частини відбувався уже власне ринковий процес. Відбувався обмін послугами, замовленнями, це все оплачувалось символічними грошовими одиницями і наприкінці кожен зміг підрахувати свої прибутки та видатки й зробити для себе висновки. Ця гра давала можливість відчути і конкуренцію, та як байдужих, так і зацікавлених клієнтів. Вона спонукала показувати свої професійні вміння з найкращого боку, бути самому собі менеджером та формувати сферу професійної реалізації.


Опісля такої вправи, розташувавшись колом, усі мали змогу висловити свої думки та враження від пережитого. Психолог акцентував увагу на тому, що ця гра – маленьке життя і в ній діють ті ж закони, що й у житті. Кожен з присутніх у концентрованому та лаконічному вигляді зміг побачити переваги та недоліки своєї професійної реалізації. Хтось подбав про безліч замовлень і заробив багато грошей (умовних), але не встиг їх потратити, хтось успішно збалансував видатки-прибутки на користь прибутків, у когось видатки переважали. Обговорення у колі дало можливість побачити не тільки ситуацію іншої людини, а й її ставлення до цієї ситуації. Іноді люди мали цілком протилежне ставлення до схожих ситацій – маючи хороші прибутки хтось радів, а хтось був незадоволений собою. Маючи більші видатки ніж прибутки, хтось тішився з досвіду спілкування, а хтось картав себе за недостатнє вміння. Була й людина, що не здійснила протягом гри жодного замовлення та не продала жодної послуги, але була задоволена тим, що працювала на перспективу – вона з радістю розповідала про свою професію.


Усі, хто побував на майстер-класі, мали підстави для роздумів і поштовх до подальшої праці над собою. Зрештою, це і є метою гештальт-терапії – показати людині можливість вибору її власного шляху, нічого не нав’язуючи, ні до чого не спонукаючи, а лише повернувши її обличчям до самої себе.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.