Японська косметична церемонія в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 13.04.2012 00:59

Кожна жінка прагне бути красивою. Існує безліч давніх і сучасних порад щодо привабливого зовнішнього вигляду жінки. Свої неповторні надбання у цій галузі має японська культура. Догляд за собою у цій країні сприймається не просто як гігієнічна та косметична процедура, а особлививй ритуал, що своєю неквапливістю нагадує чайну церемонію. Ставлення до краси та способів її підтримання у японців докорінно відрізняється від європейського.

Насолода красою та гармонією

Догляд за собою для японської жінки це не просто використання косметичних засобів, здійснення косметичних процедур, а можливість зробити своє життя красивим, насолодитися кожною миттю і подарувати собі хвилини щастя перебування віч-на-віч з собою. Косметична церемонія відбувається в атмосфері спокою, чарівної музики та приємних ароматів, що сприяє не лише хорошому догляду за тілом, але й позитивно впливає на емоційний стан жінки. Важливо, що косметичні процедури японська жінка ніколи не буде здійснювати поспіхом, в невеликих перервах між справами. Важливим є не тільки і не стільки результат, як сам процес, який має бути приємним та непоспішним.


У японців є поняття «вабі-сабі», яке важко перекласти, але означає воно вміння відчувати прекрасне у простих речах. Кожен момент життя розцінюється як неповторний, тому варто насолодитися його красою. Таке ставлення до життя сприяє гармонізації людини з собою та навколишнім світом.

Національні особливості

Метою японського косметичного ритуалу є занурення у світ прекрасного, усі елементи цього процесу повинні приносити насолоду: умивання, очищення шкіри, нанесення кремів, бальзамів, масок супроводжується приємним легким ароматом цих засобів, їх ніжною текстурою. У гармонії з цим мають перебувати і аксесуари: щіточки для нанесення косметичних засобів, посудини для їх приготування та зберігання. Для готових косметичних виробів важливою є також упаковка – вона насамперед естетична, іноді навіть нагадує витвір мистецтва, але водночас, проста, навіть скромна.


Ідеалом японської краси є жінка з надзвичайно білою, ідеально чистою шкірою, яка наче сяє зсередини. Це відрізняється від європейського ідеалу, в якому найважливішого значення надають тонусу шкіри та відсутності зморшок. Тому європейця може здивувати велика кількість відбілюючих засобів, які пропонує японська косметологія. Також великого значення надається очищенню шкіри. У Японії слово «чистий», означає також «прекрасний». Тож японські косметологи вважають, що правильне очищення шкіри є запорукою її краси та довголіття. Тому засоби для очищення шкіри мають двоетапну дію – дбайливо її очищають і дають чуттєве задоволення, а також готують до нанесення засобів догляду.

Компоненти японських косметичних засобів

Більшість із них містять екстракти та олії рослин, що сприяє природній ароматизації засобів. Ще одним традиційним компонентом косметичних засобів є екстракт шовку, який робить шкіру ніжною та оксамитною. Екстракт перлин активізує природній захист шкіри від шкідливого впливу навколишнього середовища. Популярним компонентом є екстракт саке, який виготовляють із японського напою на основі ферментованого рису. У ньому міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів, ферментів та мінеральних солей. Він активізує обмінні процеси у клітинах шкіри, покращує мікроциркуляцію, висвітлює та вирівнює шкіру, надає їй м’якості та шовковистості. Популярним та ефективним компонентом є екстракт плаценти, який допомагає шкірі зберегти молодість.

Сучасна японська косметологія

Кожна серйозна косметична компанія має свій науковий центр, де винаходять нові способи обробки природніх компонентів. Тут біотехнології поєднуються з давніми традиціями. Новаторськими є косметичні церемонії із застосуванням золота та платини, які уже випробували не лише японки, але і європейки. Ці процедури не лише омолоджують шкіру, але й діагностують стан здоров’я жінки.

Японці дослідили, що тіло людини випромінює слабкий заряд електричного струму, який за своєю силою та іншими характеристиками ідентичний до струму, що його випромінює золото і платина. Через неправильний спосіб життя, шкідливий вплив навколишнього середовища, в організмі людини порушується баланс іонів електроструму, як наслідок погіршується кровообіг у тканинах, накопичуються токсини, шкіра набуває втомленого вигляду, починає старіти.


Косметична церемонія із застосуванням золота та платини виглядає наступним чином. На обличчя жінки делікатно накладають золоту, або платинову фольгу, іони якої починають взаємодіяти з іонами людського тіла. Після цієї процедури шкіра значно омолоджується, ефект довготривалий. Важливо, що на ослаблених, нездорових ділянках шкіри накопичується більше золота, або платини, тож лікар, який проводить процедуру може за цими ділянками визначити з якими органами у жінки є проблеми. Така діагностика базується на тисячолітньому довсіді та переконаннях, що кожна ділянка шкіри обличчя пов’язана з тим чи іншим органом.

Оформлення косметичних засобів

Японська косметика призначена не лише для практичного застосування – вона має давати естетичну насолоду, тому не дивно, що усі косметологічні фірми Японії свої вироби упаковують так, що цими баночками і флакончиками можна милуватися. Це робиться також з переконання, що жінка доглядає за собою не лише з необхідності, а для задоволення. Текстура, колір та аромат косметичного засобу задуманий так, щоби давати насолоду тактильним, нюховим та зоровим рецепторам. Тож можна дійти до висновку – основним у японській косметичній церемонії є настрій радості, спокою та відчуття краси.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.