Оптимізм та цитрусові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 27.01.2012 23:10

Про користь цитрусових для здоров’я – знають усі. Любов до них – також відчувають майже усі, особливо взимку, коли вибір українських фруктів невеликий. Тож писати перелік вітамінів, що містяться у цих фруктах та описувати позитивні результати їх використання у раціоні – не будемо. Натомість, спробуємо поцікавитися психологічним впливом цих фруктів на людину.

Розпочнемо з мандарин, бо ж вони найменші :). Насамперед, нашу увагу привертає колір. Яскравий, особливо бажаний у холодні та вологі осінньо-зимові дні. Оранжевий колір має позитивний психотерапевтичний вплив на людину. Це колір радості, задоволення, легкого авантюрництва, енергії та сили. Він мобілізує людину, підсилює у ній бажання до самоствердження. Водночас, цей колір діє заспокійливо та розслаблює у конфліктах. Якщо у вас трапився напружений день – візьміть мандарин і, перш ніж з’їсти, трохи помилуйтеся. А якщо надумали з кимось сваритися, або хтось виявляє щодо вас таке бажання – запропонуйте спершу пригоститися мандаринами – тут заспокійливий ефект матиме не лише колір, але й послідовне відривання дольок – за цей час ви матимете змогу добре подумати – варто сваритися чи ні.

Окремої уваги заслуговує форма мандарина. Тримаючи у долоні цей фрукт вам може пригадатися дитинство з його великою кількістю м’ячиків, які часто десь губилися, вцілювали у сусідські вікна, або, наче б випадково, опинялися у зубах сусідських собак, які виявляли не менше бажання погратися м’ячиком ніж ви :).

Куля здавна вважається символом досконалості, гармонії. Пороздумувати над величчю планет у космосі можна сидячи вдома на дивані й тримаючи у долонях апельсин. Також є нагода помріяти про помаранчеву планету, на якій буде багато сміху, радості та світла. Взимку такі думки особливо корисні. А хто закоханий у планету Земля – може уявити собі пейзажі теплих країв, округлу часточку яких ви тримаєте у своїх руках. Апельсини, шоколад і шампанське – чудовий набір для романтичного вечора, коли на обрії – велика помаранча, а у ваших долонях соковите сонце.

Тепле літнє світило наче оселилося у шкірці цитрини. Цей колір добре використовувати для профілактики депресій. Якщо вас втомила одноманітність, прагнете чогось нового, але ще не знаєте з чого почати – розпочніть з цитрин на вашому столі, вони зігріватимуть ваш погляд і нагадуватимуть про народні казки, у яких йшлося про «золоті яблука». Щоби роздобути ті яблука (цілком ймовірно, що насправді мовилося про цитрусові) герої вирушали у цікаву, іноді небезпечну, але захопливу подорож, якої, можливо, бажається й вам. Казки завершувались оптимістично, тож і ваші пошуки чогось нового будуть успішними, якщо з’їдатимете щодня по одній цитрині, спершу з цукром, а потім без нього, тренуючи силу волі :).

Цікаво, що цитрина має форму людського ока. В поєднанні зі своїм кольором, який символізує життєрадісність та оптимізм, форма цього фрукта спонукатиме вас бачити якнайбільше сонця навкруги та в самому собі.


Коментарі

 • Alex · 05.02.2012 16:46 · #

  Мені сподобався цей текст. Навіть дуже сподобався!
  Адже сам фанат цитрусових у будь-яких їх проявах )). Ніщо з ними не може зрівнятися, жоден інший, навіть найбільш екзотичний, фрукт.

 • Лілія Демидюк · 06.02.2012 01:48 · #

  Рада за Вас :))))

 • Alex · 07.02.2012 18:28 · #

  Я за вас також )).

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.