Блог Барви, звуки та смаки життя...

 • Динаміка стосунків у парі від Лілія Демидюк · додано 15.03.2012 21:24

  На семінарі «Психологія стосунків: взаємини у парі», що відбувся 4 березня 2012 року у Львівській психологічній студії «Сенс», Мар’яна Франко розповіла про динаміку зближення закоханих. Ця частина тренінгу була теоретичною, але викликала жваве обговорення серед присутніх.


  Виділяють три етапи зближення:
  1)«інтерес» – взаємне зацікавлення, симпатія, притягання двох осіб, віднаходження чогось спільного. Саме на цьому етапі люди активно зацікавлені один одним, відчувають потребу в подальшому спілкуванні та розвитку стосунків;
  2)«комфорт» – на другому етапі формується певне спільне коло зацікавлень, тем для розмови, чи сфери діяльності – у кожної пари по-різному. Відчутним стає формування простору «ми», проте кожен ще зберігає свою певну незалежність;
  3)«злиття» – цей етап найсолодший для закоханих та згодом викликає багато приємних спогадів. Закохані прагнуть проводити разом якомога більше часу, справи кожного з них стають спільними, «я» і «ти» перетворюється у «ми».

 • Вправи з уміння любити від Лілія Демидюк · додано 13.03.2012 17:53

  Тема порозуміння між особами протилежної статі актуальна у всі часи. Як правило, жінки можуть довго нарікати на чоловіків та їхнє нерозуміння елементарних, з погляду жінки, речей, а чоловіки можуть довго мовчати і сердитись на ту ж таки тему нерозуміння жінками розумних, з їхнього погляду, справ. На цю тему написано багато книг, варто назвати хоча б найпопулярнішу Дж. Грея «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери», але не всім вистачає терпіння читати, а ще потім якось застосовувати прочитане у житті. Тому актуальність проблеми не зменшується.

  Семінар «Психологія стосунків: взаємини у парі», що відбувся 4 березня 2012 року у Львівській психологічній студії «Сенс» окрім інформації про відмінності жіночого та чоловічого погляду на стосунки, акцентував увагу на способах порозуміння з партнером. Після цього семінару було б недоречно продовжувати нарікати «на тих незрозумілих чоловіків», або висловлювати сумні сентенції з приводу згаслої любові чи розбитого сімейного корита. Хоча, адреси за якою можна придбати золоту рибку, що виконувала б усі бажання там не вказали, але провели інструктаж лабіринтами стосунків у парі.

 • Творчість на тарілці від Лілія Демидюк · додано 27.02.2012 22:35

  Іноді нам хочеться свята. Не по графіку і не за календарем, а наче просто так – без причини. І це не дивно, бо такі наші емоційні потреби – бути радісними і щасливими. А ще є фізичні, одна з них – бути ситими. Тільки ось хитрувати-мудрувати годинами на кухні не завжди хочеться, частіше за все – зовсім не хочеться. Виявляється, можна зробити привабливі страви зі звичних та простих продуктів, тільки додати до них трохи фантазії та натхнення. І тоді гарний настрій гарантовано!

  Звичайні канапки з твердим сиром та маслинами можуть бути з характером, якщо спробувати їх трішки підмалювати майонезом :)

  Якщо пофантазувати з помідорами та маслинами - канапки вийдуть наче живі.

 • Леопардик вдома від Лілія Демидюк · додано 27.02.2012 20:16

  Кожен, хто має вдома кішку не раз помічав її гордість та самодостатність. Авжеж, бо у неї є впливові родичі – леви, тигри, леопарди, приручити та прибократи яких під силу далеко не кожній людині. А все ж… іноді хочеться мати вдома… тигренятко, або леопардика, хоч би для того, щоби полякати сусідів чи повихвалятися перед друзями. Та якщо ваші фінансові можливості обмежені, а любов до родини котячих велика – доведеться обрати милого пухнастого котика, який дуууже схожий на своїх впливових родичів.


  Бенгальський кіт схожий на леопарда, тільки ручного, який легко може уміститися в масштабах міської квартири.

 • Олеся Самишкіна: "Я не живу, я творю своє життя" від Лілія Демидюк · додано 23.02.2012 16:05

  Сучасна людина постійно кудись поспішає. Їй потрібно встигнути здійснити безліч справ і завдань, перелік яких ніколи не завершується. Складається враження, що людина постійно біжить, хоч не завжди знає куди саме хоче прибігти і чи рухається в правильному напрямку. У неї просто немає часу про це подумати. Коли ж людина зупиниться - від втоми чи за власним бажанням, вона матиме можливість зрозуміти одну просту істину - дорога не та по якій ми ідемо, а та, яка всередині у нас. Знайти свою внутрішню дорогу допомагає людям психолог київського Центру творчого розвитку особистості "Путь", арт-терапевт Олеся Самишкіна. Виявляється, знайти себе найлегше через творчість, варто тільки позбутися упереджень і дозволити собі творити.

  Пані Олесю, скажіть, будь ласка, чи здатність до творчості притаманна лише вибраним людям, чи, можливо, цю здатність мають усі, але не всі у собі виявляють?

  Способность творить – это естественное состояние любого человека. Ведь посмотрите на маленьких детей – вся их жизнь, каждая минута – это творческий процесс. Вот правда часто бывает, что родители грубо нарушают этот процесс… Все надо успеть, везде прийти вовремя, вести себя надо прилично… Конечно, все эти моменты очень ограничивают и ребенка, и развитие его творческих способностей. Да и, по сути, вся система образования (да и жизни вообще), практически, выстроена так, что для творчества просто не остается места. Создается иллюзия, что творчество в жизни – это большая роскошь, которую нельзя себе позволить.

 • Оптимізм та цитрусові від Лілія Демидюк · додано 27.01.2012 23:10

  Про користь цитрусових для здоров’я – знають усі. Любов до них – також відчувають майже усі, особливо взимку, коли вибір українських фруктів невеликий. Тож писати перелік вітамінів, що містяться у цих фруктах та описувати позитивні результати їх використання у раціоні – не будемо. Натомість, спробуємо поцікавитися психологічним впливом цих фруктів на людину.

  Розпочнемо з мандарин, бо ж вони найменші :). Насамперед, нашу увагу привертає колір. Яскравий, особливо бажаний у холодні та вологі осінньо-зимові дні. Оранжевий колір має позитивний психотерапевтичний вплив на людину. Це колір радості, задоволення, легкого авантюрництва, енергії та сили. Він мобілізує людину, підсилює у ній бажання до самоствердження. Водночас, цей колір діє заспокійливо та розслаблює у конфліктах. Якщо у вас трапився напружений день – візьміть мандарин і, перш ніж з’їсти, трохи помилуйтеся. А якщо надумали з кимось сваритися, або хтось виявляє щодо вас таке бажання – запропонуйте спершу пригоститися мандаринами – тут заспокійливий ефект матиме не лише колір, але й послідовне відривання дольок – за цей час ви матимете змогу добре подумати – варто сваритися чи ні.

  3 коментарі
 • Загадки нових львівських маршрутів від Лілія Демидюк · додано 15.01.2012 22:33

  З нового року життя львів’ян стало особливо цікавим. Міська влада подбала про те, щоби мешканці міста розвивались інтелектуально, вичаючи нову маршрутну мережу, та фізично – плюнувши на ті маршрутки, які їдуть невідомо звідки і куди, – ходили пішки. Нововведення розвиває у львів’ян ще й витривалість – ходити пішки доводиться і в дощ, і в завірюху, бо ж багато міських районів між собою дуже погано сполучені, або й взагалі не сполучені. Зміна транспортних маршрутів чітко розділила львів’ян на дві категорії – тих, які мають нещастя послуговуватись маршрутними таксі і тих, які на власному авто мають щастя насолоджуватися безкорковими дорогами центральної частини міста.

  3 коментарі
 • Криза любові в сучасному суспільстві: причини та симптоми (частина 3) від Лілія Демидюк · додано 04.11.2011 22:28

  Пропонуємо завершальну частину розмови з практикуючим психологом, психокоректором, членом Української спілки психотерапевтів Олександром Юзвишином.

  Любов до себе – синонім до егоїзму? На Вашу думку, чи уміють зараз люди любити самих себе?

  Чи любов до себе – це егоїзм? Цікаве запитання. Складно дати не те що однозначну відповідь, а навіть коротку відповідь.

  Почну з того, що егоїзм, здається, не є конкретною рисою характеру людини. Швидше, це своєрідний синтез позитивних та негативних моментів, що інтегруються в різноманітних формах і пропорціях (так, так, і позитивних теж!).

  5 коментарів
 • Криза любові в сучасному суспільстві: причини та симптоми (частина 2) від Лілія Демидюк · додано 02.11.2011 19:53

  Продовжуємо розмову з практикуючим психологом, психокоректором, членом Української спілки психотерапевтів Олександром Юзвишином.

  Які наслідки для особистості має відсутність любові з боку близьких людей?

  Ви маєте на увазі який період життя: дитинство, чи зрілість? Зрештою, почну я з дитинства. Знаєте чому? Згадайте вислів: «усі ми родом з дитинства». Розумієте? Те як ви, доросла людина, будете реагувати на відсутність любові великою мірою залежить від того, який емоційний досвід ви мали в ранньому дитинстві.

 • Криза любові в сучасному суспільстві: причини та симптоми (частина 1) від Лілія Демидюк · додано 31.10.2011 14:49

  Тема любові найпопулярніша у всі часи – і в мистецтві, і в науці. Дуже багато сказано на цю тему, але, здається досі не вичерпано усіх питань. Хоч природа любові й здається незмінною, той чи інший історичний період накладає на неї свій відбиток. Про особливості любові у нашому часі зі мною розмовляв практикуючий психолог, психокоректор, член Української спілки психотерапевтів Олександр Юзвишин. Розмова вийшла змістовною та довгою, бо питання, що стосуються любові потребують грунтовного аналізу, тож публікуємо її у трьох частинах. Сподіваємось прочитання буде цікавим та корисним.

  1 коментар
Всього 47 на 5 сторінках