Блог Барви, звуки та смаки життя...

 • «Аби визнати, що проблема існує потрібна сміливість і відповідальність» від Лілія Демидюк · додано 15.06.2012 22:47

  Сучасне життя часто сповнене стресів. Це втомлює людину як фізично, так і психологічно й не завжди цю втому може зняти відпочинок. Іноді, може виявитися, що ця втома, або інші негативні відчуття, є наслідком невирішених психологічних проблем. Невдалі стосунки з батьками, або ж якийсь неприємний випадок, що трапився у дитинстві може мати вплив на подальше життя та маскуватись під різними проблемами, або ж і хворобами. Навіть якщо у житті все складалось добре, іноді можуть виникнути проблеми у стосунках з подружнім партнером, або питання-головоломки щодо виховання дітей. У таких випадках дехто приймає рішення порадитись з психологом і часто знаходить відповідь на свої питання. Я також поставила ряд питань керівнику Психологічної студії «Сенс» Мар’яні Франко і ось що я почула:


 • Солодкі новини від Музею шоколаду у Львові від Лілія Демидюк · додано 04.06.2012 23:39

  Експозиція львівського Музею шоколаду поповнилась марципановими тортами. Нагадаємо, що марципани - це різновид кондитерських виробів - суміш подрібнених горіхів, цукрової пудри та харчових барвників. На жаль, марципанові торти, що виставлені у музеї не можна куштувати, вони настільки гарні, що на них можна лише дивитись і вдихати їхній солодкий аромат. Стає у пригоді своєрідний шоколадний фонтан, який розмішений у дегустаційній залі. З цього фонтану усі відвідувачі можуть скуштувати рідкий чорний шоколад і опісля зробити знимки на пам'ять чудових експонатів музею.

 • Музей шоколаду у Львові від Лілія Демидюк · додано 10.05.2012 23:55

  Шоколад різних видів та смаків приваблює людей різного віку, різних професій та різних народів. Можна сказати, що любов до шоколаду по-своєму об’єднує людей. Вишукані шоколадні цукерки та фігурки – чудовий подарунок, і більшість з нас не може уявити свого життя без цього його солодкого компоненту.


  А чи бачили ви картини з шоколаду, або ж предмети інтер’єру та й навіть цілі шоколадні будинки? Якщо ні, то завітайте до Музею шоколаду у Львові, який розташувався у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) на третьому поверсі. Тут ви почуєте цікаву розповідь екскурсовода Олени Лабюк про те як вирощують какао боби, із зернят яких виробляють шоколад.

 • Чи буває щасливою жінка-політик? Індіра Ганді від Лілія Демидюк · додано 30.04.2012 16:58

  Жінки у політиці особливо привертають увагу, бо їхня активна діяльність у цій сфері – швидше вийняток, ніж правило. Особливою увагою і популярністю на батьківщині та закордоном користувалася видатна громадська та політична діячка Індії Індіра Ганді. У Москві їй поставили пам’ятник, в Україні вона стала почесним доктором Київського університету.


  Суворе дитинство та загартування характеру

  1917 у сім’ї Джавахарлала Неру в Ілахабаді народилася донька. Це викликало велике розчарування, бо всі очікували хлопчика. Голова сім’ї – дід новонародженої – врятував ситуацію словами: «моя онучка сотню онуків за пояс заткне!». Тоді ще ніхто не здогадувався яким чином справдяться його слова. Дівчинку назвали Індіра Пріядаршані, тобто Миловидна. І справді, дівчинка росла дуже вродливою, але не це було визначальною рисою її особистості.

  Коли дівчинці було 4 роки, Національний конгрес розпочав спротив британській владі, яка мала тоді панівні позиції в Індії. Спротив виявлявся як відмова будь-якої співпраці з Британією, члени Національного конгресу закликали спалювати імпортний текстиль і повернутися до ручного ткацтва, відмовлятися від роботи та навчання у державних закладах, доки Індії не дадуть право на самоврядування. Маленька Індіра бачила як члени її сім’ї спалили увесь красивий і дорогий одяг. Лялька дівчинки також була імпортною. Примусово її ніхто не забирав, але, дивлячись на приклад дорослих, дитина розуміла, що і їй потрібно прийняти рішення. Це була її улюблена лялька. Індіра кілька днів хворіла, відмовлялась їсти, а потім таки наважилась сама кинути ляльку у вогонь.

 • Храпуни з усіх усюд – не лінуйтеся! від Лілія Демидюк · додано 28.04.2012 15:34

  Виявляється храп можна подолати простими і доступними способами. І не лише заради любові до ближнього, який не може заснути від гучних насвистувань і похрапувань того, хто смачно спить поряд, а насамперед заради любові до себе. Храп шкодить тій людині, яка храпить і навіть загрожує її життю.

  Причини храпу

  За статистикою у віці після 30 років храпить кожен п’ятий, а до 65 років цей гучний супровід сну з’являється у половини населення. Звісно, храпіти може кожен, принаймні хоч раз у житті – нежить, або перевтома цьому посприяють. Але зараз йдеться про хронічний храп. Його причини можуть бути різні, але медики однозначно стверджують, що він є наслідком проблем зі здоров’ям. Здорова людина не храпить.


  Найчастіше храп виникає через проблеми з органами дихання – хронічні захворювання горла, носа, ротової порожнини, алергічний риніт, бронхіальна астма, анатомічні порушення – викривлення носової перегородки, поліпи в носі, збільшення мигдаликів. Ці хвороби спричиняють ослаблення м’язів м’якого піднебіння та язика і коли людина, розслабившись уві сні, вдихає повітря, воно проходить крізь заслону розслаблених м’язових тканин й вони від цього починають вібрувати (схожий принцип у музичному духовому інструменті) і людина видає найрізноманітніші звуки, на жаль, далеко не милозвучні. Що гірше – іноді стінки дихальних шляхів стуляються настільки щільно, що повітря не може одразу крізь них пробитись і на деякий час відбувається повна (!) зупинка дихання,яка може тривати кілька хвилин, що у деяких випадках має летальні наслідки.

  1 коментар
 • Холестерин: корисний і шкідливий від Лілія Демидюк · додано 24.04.2012 16:13

  Усі звикли вважати холестерин шкідливим. Навіть поширилась мода серед виробників на деяких харчових продуктах писати «не містить холестерину». Як правило, саме такий продукт споживачі вважають корисним для здоров’я. Але чи справді холестерин лише завдає шкоду? Як виявилось, що ні. Більше того – наше добре здоров’я без холестерину просто неможливе.

 • Чи можна виміряти своє щастя? Майстер-клас Віктора Гречановського від Лілія Демидюк · додано 21.04.2012 23:51

  Відповісти на питання «як бути щасливим?» буває дуже важко, іноді й неможливо, бо думаючи про щастя кожен має свій список вимог, але у більшості випадків у цьому списку є пункт «особисте». Що таке особисте? – те, що належить мені? Чи, може, те, що дуже інтимне? Чи те, без чого не можливо жити? Мабуть, правильно відповісти можна так: це те, без чого жити буде дуже некомфортно. У назві майстер-класу Віктора Грановського «Особисте: близькість, довіра, щастя. Що це для Вас?», окрім запитання, є відповідь – особисте складається з близьких стосунків з людьми, довіри до них та відчуття щастя. Майстер-клас, який відбувся 19 квітня 2012 року у Львові з ініціативи Майстерні відносин Віктора Гречановського та Навчально-наукової лабораторії ЛНУ ім. І. Франка, дав змогу присутнім проаналізувати рівень близькості, довіри та щастя у своєму житті.

 • Як досягнути успіху в професії від Лілія Демидюк · додано 21.04.2012 00:29

  «Як жити в реальності, реалізуючи себе у професії настільки, щоб «не було боляче за безцільно прожиті роки»?» – таке основне питання було поставлене в анонсі майстер-класу від Віктора Гречановського. Воно мало зацікавити людей, які прагнуть професійної реалізації, але відчувають певні перешкоди до успіху. Тож назва майстер класу – «Професійна реалізація: успіх в професії. Як Вам цього досягнути?» вказувала на те, що Віктор Гречановський — лікар, кандидат медичних наук, психотерапевт, гештальт-терапевт, супервізор, викладач гештальт-терапії, тренер, коуч, організаційний консультант, може допомогти у віднайденні способів професійного зростання. Організаторами цього корисного майстер-класу стали Майстерня відносин Віктора Гречановського та Навчально-наукова лабораторія ЛНУ ім. І. Франка. Зустріч з усіма, хто зацікавився відбулась 18 квітня 2012 року.

 • Кризи розвитку сім’ї від Лілія Демидюк · додано 14.04.2012 00:28

  Часто, коли у молодого подружжя виникають проблеми, це сприймається як послаблення любові, або й повне її зникнення. Звісно ж, як думати інакше, якщо двоє людей, що зовсім недавно тільки й мріяли про те, аби бути разом, знаходять безліч відмінностей у своїх бажаннях, цілях, поглядах. Їм здається, що вони стали чужими. Схожі відчуття можуть виникати й тоді, коли подружжя разом уже певний час, аж раптом… їхня єдність виглядає занадто ілюзорною. Справді. Це все тільки так виглядає, а за браком інформації люди можуть робити неправильні висновки. Тож усім, хто хоче одружитися я би порадила спершу дізнатися про кризи, які бувають майже у кожній сім’ї і свідчать зовсім не про те, що стосунки зайшли у глухий кут, а про те, що вони змінюються, виходять на новий етап розвитку, і часто це буває болісним процесом.
  Мабуть, є багато психологічної літератури на тему сімейних криз, але я про них дізналась на психологічному семінарі «Психологія стосунків: взаємини у парі» студії «Сенс» (цей семінар відбувся 4 березня 2012 року, але подібні тематичні семінари там відбуваються регулярно). Тож хочу поділитись отриманими знаннями.

 • Японська косметична церемонія від Лілія Демидюк · додано 13.04.2012 00:59

  Кожна жінка прагне бути красивою. Існує безліч давніх і сучасних порад щодо привабливого зовнішнього вигляду жінки. Свої неповторні надбання у цій галузі має японська культура. Догляд за собою у цій країні сприймається не просто як гігієнічна та косметична процедура, а особлививй ритуал, що своєю неквапливістю нагадує чайну церемонію. Ставлення до краси та способів її підтримання у японців докорінно відрізняється від європейського.

  Насолода красою та гармонією

  Догляд за собою для японської жінки це не просто використання косметичних засобів, здійснення косметичних процедур, а можливість зробити своє життя красивим, насолодитися кожною миттю і подарувати собі хвилини щастя перебування віч-на-віч з собою. Косметична церемонія відбувається в атмосфері спокою, чарівної музики та приємних ароматів, що сприяє не лише хорошому догляду за тілом, але й позитивно впливає на емоційний стан жінки. Важливо, що косметичні процедури японська жінка ніколи не буде здійснювати поспіхом, в невеликих перервах між справами. Важливим є не тільки і не стільки результат, як сам процес, який має бути приємним та непоспішним.

Всього 47 на 5 сторінках