Блог Барви, звуки та смаки життя...

 • Способи ефективної відповіді від Лілія Демидюк · додано 07.12.2014 17:41

  Якщо людина розповідає нам про свої проблеми і турботи, то окрім ефективного слухання, з нашого боку потрібна ще й ефективна відповідь. Це важливо і в особистому спілкуванні, і в професійному. Варто пам’ятати, що ви не можете розв’язати за когось його проблеми, але можете посприяти їхньому вирішенню і надати для цього можливості. Автор книги «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» психолог Девід В. Джонсон виділяє два основних фактори, що визначають ефективність вашої допомоги, коли ви слухаєте та реагуєте на висловлювання інших:

  1. Наміри й установки з якими ви слухаєте співрозмовника.
  2. Словесне оформлення вашої реакції на почуте.

  Наміри та словесне оформлення мають відображати вашу прихильність, повагу та зацікавленість, лише тоді можна допомогти людині вирішити проблему, розібратись у складній ситуації.

 • Ефективне слухання від Лілія Демидюк · додано 03.12.2014 14:52

  Для успішного процесу спілкування необхідно не лише вдало висловлювати свою думку, важливо вміти вислухати співрозмовника та належно прореагувати на почуте. Наше уміння слухати іноді може повідомити співрозмовнику більше за усі слова. Уважне та зацікавлене слухання, з підтримкою зорового контакту, дає людині впевненість, що вся увага спрямована зараз на її слова, що сказане нею є важливим для нас.

  Здається, не має нічого простішого аніж слухати. Все ж, навіть у цьому процесі можуть бути перешкоди. Справа в тому, що більшості з нас притаманно одразу оцінювати почуте – схвалювати чи осуджувати. Іноді людина ще не встигла до кінця висловити думку, а у нашому розумі уже є готова оцінка на почуте. Сама здатність оцінювати допомагає у відвертому обміні думками, але якщо застосувати її неконтрольовано може завадити почути співрозмовника.

 • Аби досягнути майстерності у професійному спілкуванні потрібні тренування від Лілія Демидюк · додано 30.11.2014 22:57

  Зазвичай нам подобається перебувати в колі однодумців, де нас розуміють з півслова. Але щоби сформувати таке коло потрібні не лише спільність інтересів та схожіть поглядів, але й цілеспрямовані зусилля та уміння. Особливо, якщо професія чи рід занять вимагає постійного спілкування з людьми. Тут без уміння спілкуватися та адекватно і ефективно висловлювати свої думки не обійтися. Якщо ви вважаєте себе замкненою людиною і спілкування з незнайомцями, якого вимагає ваша професія, для вас обтяжливе, то напевне, вас втішить думка, що гарні співрозмовники не народжуються, а навчаються.

 • Практичні поради ефективного спілкування від Лілія Демидюк · додано 05.06.2014 18:40

  Спілкування дає людині багато можливостей: обмін інформацією, передача думок, вражень, пізнання себе та інших, вплив на оточення, формування емоційної атмосфери, встановлення дружніх та близьких стосунків. Окрім переваг воно також має і ризики – у спілкуванні ми саморозкриваємось і хтось мусить бути в цьому першим, не знаючи чи має інша людина готовність до саморозкриття, чи відповість на нашу довіру тим самим. Але без цього відважного кроку неможливо встановити емоційний зв’язок з іншою людиною. Психолог Девід В. Джонсон у книзі «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» з цього приводу пише: «Розкриватися – означає ділитися з іншою особою тим, що ви почуваєте з приводу сказаного чи зробленого нею або що ви почуваєте стосовно подій, які щойно сталися».

 • «Я – воскресіння і життя» від Лілія Демидюк · додано 19.04.2014 17:14

  Одне з найбільших весняних свят – свято Воскресіння Христового, яке називають ще Пасхою, Великоднем. Чому це свято має три назви? Відповідь можна знайти, якщо дізнатися про його походження.

  Хоча зараз Великдень пов’язується насамперед із християнством, це свято має дуже давню історію. У дохристиянські часи воно було присвячене сонцю, яке «оживає», воскрешаючи сили природи. Наші предки-слов’яни відзначали Великдень відповідно до астрономічного положення Сонця – під час весняного рівнодення, коли перший великий день (більший за ніч день) міряється своєю тривалістю з останньою великою (більшою за день) ніччю. Саме тому у західно-слов'янських мовах назва свята перекладається як «Великаніч»: чеською Velikonoce, а польскою Wielkanoc. У болгарській (південно-слов'янській мові) подібно до української назви — Великден, а македонці називають це свято Велигден.

  3 коментарі
 • Натхненне спілкування: талант чи навичка? від Лілія Демидюк · додано 24.06.2013 21:20

  Вміння спілкуватись іноді не лише позитивно впливає на життя людини, але й змінює хід історії. У битві при Азенкурі 1415 року французькі війська значно переважали у чисельності втомлені та розпорошені англійські війська. Тож за ким буде перемога не важко було передбачити. Перед битвою король Генріх V звернувся до англійських військ з натхненною промовою. Як наслідок англійці перемогли, а Генріх став королем Франції та Англії. Цей випадок, який ілюструє силу вміння спілкуватись, описує у своїй книзі «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» психолог Девід В. Джонсон. Ця книга цікава з огляду на велику кількість практичних порад у ній і може допомогти розвинути хороші навички спілкування тим, у кого їх немає, а також вдосконалити їх тим, хто має достатнє для себе коло спілкування. Пропонуємо серію оглядових статей для особливо зайнятих, а також тих, хто не любить ходити до бібліотек.

 • Що таємничого у «Таємній аптеці»: розкриваємо деякі секрети від Лілія Демидюк · додано 05.06.2013 16:30

  Нещодавно громадськість Львова дізналася про відкриття ще одного музею. У засобах масової інформації поширилась інформація про те, що в одній з давніх львівських аптек тепер діє інтерактивний музей з інтригуючою назвою «Таємна аптека». Музей знаходиться у підземеллі діючої аптеки, яка має історичну назву «Під Угорською короною» і буде також цікавою для відвідувачів, оскільки у ній відреставровано дубові меблі у бароковому стилі, ковані решітки та плитку на підлозі. Є відомості, що колись саме у підвалах цієї аптеки була фармацевтична лабораторія, у якій виготовляли ліки. Для Тож виникло бажання дізнатися як усе починалося, задумувалося та почути інформацію з перших уст. Пропонуємо вашій увазі розмову із завідувачем інтерактивного музею Анатолієм Гурином.

 • Коли добрі наміри приносять небажані результати. Дещо про виховання дітей від Лілія Демидюк · додано 04.06.2013 17:24

  У школі та вищих закладах навчають різних професій, але як бути батьками не навчають ніде, хоча це найвідповідальніша справа з усіх видів діяльності. Коли у сім’ї народжується дитина, батьки-новачки зазвичай покладаються на досвід своїх батьків, або ж на свою інтуїцію, дехто вирішує звернутися до психологів та психологічної літератури. Різноманіття порад може вражати й спантеличеним батькам буває важко обрати правильний курс у вихованні дитини й не дивно, що вони помиляються, маючи якнайкращі наміри щодо виховання дитини. Все ж, кількість помилок можна зменшити, якщо знати про найпоширеніші.

  1 коментар
 • Кава та чай для схуднення від Лілія Демидюк · додано 04.06.2013 16:23

  З настанням сезону відпусток збільшує свою актуальність тема нормалізації ваги. Безліч порад та описів дієт заполонюють сторінки паперових та електронних видань. Проте найдієвішою залишається фундаментальна порада – щоби підтримувати себе у хорошій фізичній формі потрібно вести рухливий спосіб життя та практикувати здорове харчування.

  Стосовно здорового харчування у сучасному світі виникає багато проблем. Про нього багато говорять, але наскільки воно реальне, коли усі вирощені продукти харчування кількаразово обробляються хімічними речовинами, які поступово зашлаковують організм людини та погіршують обмін речовин.

 • Світлана Шевчук: "Щоб стати хорошим фотографом, потрібно бути частково психологом" від Лілія Демидюк · додано 11.07.2012 23:42

  Фото Світлани Шевчук мають особливу атмосферу тепла і світла, а найважливіше - природність, це важливо у наш час штучності. Я вирішила порозмовляти зі Світланою на тему її найбільшого захоплення - художнього фото. Мені сподобались її щирі, сповнені любові до життя відповіді. Сподіваюся, сподобаються й вам :)

Всього 47 на 5 сторінках