Блог Барви, звуки та смаки життя...

 • Не дозволяйте мухам переконати вас у тому, що ви – не лев від Лілія Демидюк · додано 11.10.2016 01:54

  «Ніхто не застрахований від труднощів. Навіть лев змушений відганяти від себе мух» - з гумором зауважує Джон Мейсон, автор книги «Повір, ти можеш!». Авжеж, мухи левові докучають, але лев залишається левом, а мухи всього лиш мухами. Пригадуйте собі це, коли здається, що різні клопоти ось-ось повністю поглинуть ваше життя і не дозволяйте мухам переконати вас у тому, що ви уже не лев. Наявність проблем та труднощів – це нормальна характеристика життя. Цікаво, що в тих поодиноких випадках, коли проблем та труднощів справді немає – люди здатні їх вигадувати. Тож очевидно, що перешкоди нам просто необхідні.

  3 коментарі
 • У нас завжди є вибір бути щасливим від Лілія Демидюк · додано 05.10.2016 20:59

  «Чим більше ти почуваєшся пригніченим нещастям, чим більше відчуваєш, що увесь світ валиться, а ти опинився у безвихідній ситуації, тим кращий момент почати сміятися. Не вважай мене диваком. Сміх від усього серця звільнить тебе, освіжить легені та голову. Впродовж кількох секунд ти зможеш по-іншому подивитися на себе, а цього тобі не здатні дати жодні ліки». Якщо ви читали попередню статтю із цієї рубрики, то ця думка зі книги «Сміятися від усього серця» вже не здається такою дивною. Все ж, вас можуть охоплювати сумніви. Справді, важко мати радісний настрій, коли довкола стільки проблем. Кажуть, що у таких ситуаціях доречно змінити своє ставлення до проблем, але щоб це зробити, потрібно мати внутрішню силу, а також ресурси оптимізму. Проте, якщо у вас цього немає, не поспішайте давати собі дозвіл на відсутність радості. Іноді буває легше залишатися сумною та стурбованою людиною, аніж докласти зусиль і повернути думки у напрямку до оптимізму. Якщо звідусіль атакують проблеми, то у вас все одно є вибір – бути сумним, чи все ж знаходити радість. Так, у будь-якій ситуації у кожного з нас є вибір як почуватися!

 • Сміятися від усього серця від Лілія Демидюк · додано 05.05.2016 23:21

  Уявіть собі ситуацію, що вам довелося спілкуватися з людиною, якій нещодавно видалили злоякісну пухлину мозку. Що ви би їй сказали? Висловили співчуття? Дали деякі поради? А чи була б серед цих порад така: смійтеся від усього серця! Мабуть, ви гадаєте, що така порада була б безглуздою, або ж безпідставною. Та все ж…Валеріо Альбісетті, автор книги «Сміятися від усього серця» 17 років тому був саме такою людиною, якій видалили злоякісну пухлину. Він вважає, що живе досі саме завдяки звичці мати глибинну радість. На його думку радість – це стан серця, який залежить лише від нас самих, а не від зовнішніх обставин і навіть у найскрутніших ситуаціях можна знайти причину, аби сміятися.

  Валеріо Альбісетті радить виробити собі звичку сміятися: «Систематично вправляючись у сміхові від усього серця, по кілька секунд кожного дня, ти будуєш усередині себе підвалини щастя, які роблять тебе сильнішим та щасливішим. Це справа тренінгу, самодисципліни».

  1 коментар
 • Зробіть свою весну яскравою від Лілія Демидюк · додано 25.03.2016 18:11

  З настанням весни розквітають не лише квіти. Прокидаються надії та сподівання, що нарешті усе налагодиться, та задавнені проблеми нарешті вирішаться. Ми підсвідомо очікуємо нового початку та приємних змін. Передчуваємо раптовий теплий вітер, який увірветься у наше життя та наповнить його яскравими барвами. Проте, реальність часто буває іншою. Нестійка весняна погода ховає сонце за дощовими хмарами, а у житті замість радісних подій трапляються клопоти, проблеми та негаразди. Негативні новини з у сього світу остаточно переконують в тому, що усе безнадійно. І перші весняні проліски надій та гарного настрою ховаються під холодним снігом щоденних стресів. Не встигаємо отямитися – і уже довкола нас сіра мряка весняної депресії.

  Депресії бувають різних видів, сезонні – не найважчі з них, проте нехтувати тривожними симптомами не варто. Якщо ви відчуваєте постійну дратівливість, втрату працездатності, тривожний сон, відсутність апетиту та погані думки, то ви швидше за все маєте синдром весняної депресії.

  1 коментар
 • Як правильно виражати почуття? від Лілія Демидюк · додано 05.10.2015 15:01

  Іноді люди можуть помилково вважати, що свої почуття потрібно приховувати. Як правило, йдеться про негативні почуття. Добре виховання, ввічливість спонукають до цього. Все ж, буває так, що виявляючи позитивну налаштованість та уважність до співрозмовника, ми самі можемо відчувати емоційне спустошення. Причина часто буває в тому, що ми стримуємо свої негативні емоції. Я зовсім не раджу погрозливо гримати кулаками постолу чи жбурляти речами, виявляючи негативні емоції. Але й стримувати їх – шкідливо для емоційного та фізичного стану. Як знайти вихід з цієї ситуації? - Навчитися виражати свої почуття правильно.

 • Незалежність - це уміння і бажання робити добрі справи від Лілія Демидюк · додано 25.08.2015 17:39

  Якщо ми згадуємо про День Незалежності лише раз у рік – то просто йдемо на святковий концерт у вишиванці, або ж проводимо час із друзями. Якщо ж ми прагнемо до особистісної незалежності, то над нею ми працюємо щодня. Тренуємось робити добро та любити.

  Напередодні цього свята працівники мережі аптек "D.S." у львівському та ужгородському офісах влаштували собі такі тренування у добрих вчинках: власноруч виготовили більше тисячі енергетичних батончиків для військових, які перебувають у зоні АТО. Щоби і в них було свято, а гірка дійсність стала солодшою.

  Загалом для виготовлення цих солодощів знадобилось 27 кг сухофруктів та більше 10 кг горіхів. І ще кілька десятків охочих рук. Сам процес виготовлення батончиків був дуже динамічним і радісним. За дві години цукерки були акуратно запаковані у коробки, які до свята волонтери доставили на фронт.

  А тепер про саму технологію виробництва (можливо, хтось захоче щось подібне повторити):
  Сухофрукти потрібно ретельно промити, просушити, а з фініків ще й повиймати кісточки, горіхи перебрати від сміття. Запастися кокосовою стружкою та кунжутом для обсипання цукерок.

 • Секрети ефективного відпочинку на роботі від Лілія Демидюк · додано 29.07.2015 20:11

  У літню пору хочеться більше відпочивати, аніж працювати. Проте не всім щастить з літніми відпустками. Аби менше втомлюватись на роботі доречно дозволяти собі час від часу короткий відпочинок-релакс – п’ятихвилинні перерви. Вони допомагають відновити сили та ефективніше працювати. Що можна встигнути за 5 хвилин відпочинку?

 • Виставка аптечного посуду кін.19 – поч. 20 ст. від Лілія Демидюк · додано 29.07.2015 19:31

  Серед багатьох цікавинок, які можна побачити у Львові, хіміків, медиків та фармацевтів може привабити виставка давнього аптечного посуду. Звісно, що елегантні баночки-скляночки можуть милувати око не лише фахівців аптечної справи, але й усіх допитливих людей.

  Пляшечки від трав'яних настоянок
  Пляшечки від трав'яних настоянок

  Колекція аптечного посуду кін. 19- поч. 20 ст. відкрита для безкоштовного огляду щодня з 8 до 23 год. у приміщенні аптеки «Під Угорською короною» (Львів, пл. Соборна,1). Виставка проводиться за ініціативи Інтерактивного музею «Таємна Аптека» та мережі аптек «D.S». Приватний колекціонер, який побажав не розголошувати своє прізвище, передав кілька десятків посудин та ємностей, які використовувались для продажу ліків у львівських аптеках минулого століття.

 • Трохи залицянь, спроб самогубства і багато фокусів від Лілія Демидюк · додано 15.07.2015 17:04

  Збігнєв Дуніковський відомий як останній алхімік світу, який намагався винайти спосіб перетворення металів у золото. Подейкують, що йому це вдалося. У виставі розкрито лише один, більше емоційний, аніж фактологічний, аспект його життя. Роль Збігнєва грає ілюзіоніст Віктор Кочерган, який дивує аудиторію численними майстерними фокусами, роль помічниці Таємного Аптекаря грає акторка Мар’яна Кривдик. Саме їй належить бути «голосом розуму» та стримувати запального Збігнєва від нерозсудливих учинків. Варто зазначити, що дотримання історичної достовірності не було метою вистави. Режисер та актори прагнули заінтригувати читачів, та зацікавити їх ще однією історичною постаттю. Чому обрали саме Збігнєва Дуніковського? Усе просто – його батько Еміль Дуніковський мав колись фармацевтичну фабрику та є своєрідним символом «Таємної Аптеки».

  Мілько - символ музею
  Мілько - символ музею
  Атмосфера Таємної Аптеки загадкова та сприятлива для усякого роду несподіванок, інтриг, сюрпризів. Окрім екскурсій тут часто відбуваються вистави як для дітей, так і для дорослих.
  Атмосфера Таємної Аптеки загадкова та сприятлива для усякого роду несподіванок, інтриг, сюрпризів. Окрім екскурсій тут часто відбуваються вистави як для дітей, так і для дорослих.
  Спокуса самогубства - крок відчаю чи особливості емоційної вдачі?
  Спокуса самогубства - крок відчаю чи особливості емоційної вдачі?
 • Чи можна керувати емоціями? від Лілія Демидюк · додано 24.05.2015 15:43

  Можна знати, що потрібно відповісти співрозмовнику в тій чи іншій ситуації, як бути уважним до інших, як вирішувати конфліктні ситуації. Можна навіть розповідати іншим про це. Але інколи… знання стають недієвими, бо верх беруть емоції. І тоді те, що людина говорить, зовсім не збігається зі знаннями про спілкування, які, здавалось би, безліч разів обдумані та перевірені на практиці у спокійних ситуаціях.

  Переживати емоції та виражати їх – це необхідна складова психологічного здоров’я людини. Окрім того, ця здатність може стати великим джерелом радості, бо ж сприймати світ без емоцій те саме, що розрізняти кольори у темній кімнаті. Емоції додають барв життю, але й можуть спричинити проблеми, якщо не вміти їх правильно виражати. Одразу хочу застерегти – приховувати свої почуття шкідливо для фізичного та психічного здоров’я. Водночас, не варто думати що вони – стихійне лихо, яке не піддається керуванню.

Всього 47 на 5 сторінках