Чудові роботи Стівена Вілтшіра в блозі Блог CYBERMAGa · від CYBERMAG · додано 31.07.2009 21:57

Блукаючи Інтернетрями в пошуках цікавинок, я зовсім випадково натрапив на статтю у Вікіпедії про обдарованих людей з обмеженими можливостями, зокрема про людей із синдромом саванта.

Синдром Саванта, савантизм (фр. Savant-«вчений») – прояв у людини екстраординарних здібностей і одній чи кількох вузьких спеціальностях. Зустрічається вкрай рідно і зазвичай є вторинним явищем, що супроводжує певні форми порушень розвитку (аутизм, синдром Аспергера) Найчастішими проявами савантизму є: феноменальна пам’ять, унікальні математичні, музичні чи образотворчі здібності. (взято з Вікіпедії).

Зацікавившись цим питанням я натрапив на сайт художника Стівена Вілтшіра (Stephen Wiltshire) і був вражений його роботами.

Стівен Вілтшір народився 24 квітня 1974 року в м. Лондоні. Від народження він був німим, у три роки у нього було діагностовано аутизм. Не спілкуючись з людьми він жив у своєму власному світі. В п’ять років його віддали у школу в Квінсмілі, передмісті Лондона. Там виявилось, що єдиним заняттям, за яким проводить час Стівен є малювання. За допомогою малюнків він спілкувався із зовнішнім світом, спочатку зображаючи тварин, транспорт, а згодом і архітектурні форми. Ці малюнки демонстрували відчуття перспективи, точність ліній та вроджений художній талант.

У вісім років він почав малювати міста, зруйновані землетрусом (уявним) – це результат перегляду книжки з фотографією наслідків землетрусу. Також він був одержимим малюванням класичних американських автомобілів (на даний час у Стівена енциклопедичні знання про них), та ландшафтів Лондона.

У дев’ять років з допомогою вчителів Стівен почав говорити.

У 1987 році його було визнано найкращим юним художником у Великобританії, з того чату його роботи демонструються по всьому світу.

У 2001 році про нього було знято сюжет, де він, пролетівши над Лондоном за три години з пам’яті намалював панораму Лондона, площею чотири квадратні милі, причому його малюнок відобразив 12 історичних пам’яток та понад 200 інших об’єктів.

У жовтні та листопаді 2003 року тисячі людей відвідали Орлеанську галерею у Твікенгемі, поблизу Лондона, щоб ознайомитись з першою великою ретроспективою робіт Стівена, яка охоплювала період з 1983 по 2003 роки та демонструвала 150 зразків малюнків, гравюр та фотографій.

У травні 2005 року, після короткого польоту гелікоптером над Токіо він з пам’яті намалював надзвичайно детальну панораму міста на полотні, довжиною 10 метрів.

Після цього ним було намальовано аналогічні панорами Риму, Франкфурта, Дубаї, Гонк-Конгу, Мадриду, Єрусалиму та Лондона.

У січні 2006 року королевою Єлізаветою II, Стівена було названо Членом Британської Імперії, на знак визнання його заслуг в галузі мистецтва. Пізніше цього року він відкрив свою власну галерею в Лондоні.

У своїй підбірці я пропоную Вам переглянути кілька робіт Стівена, а також перейти на його сайт (http://www.stephenwiltshire.co.uk) і детальніше ознайомитись з його творчістю.

Джерело: http://www.stephenwiltshire.co.uk

Коментарі

  • хохляцький шпигун · 27.09.2009 15:39 · #

    обожнюю такий стиль малюнків. дуже цікава історія

  • CYBERMAG · 27.09.2009 15:46 · #

    Рекомендую сходити до нього на сайт і подивитись відео, як він це все робить

  • хохляцький шпигун · 27.09.2009 16:27 · #

    обов"язково зайду

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.