Покупка персонального комп’ютера. Не витрачаймо зайвих грошей в блозі Блог CYBERMAGa · від CYBERMAG · додано 22.07.2009 21:57

У наш час небагатьох можна здивувати персональним комп’ютером: за останнє десятиліття він перетворився з предмету розкоші у звичний елемент домашньої побутової техніки.

Вибираючи побутову техніку (скажімо, телевізор чи холодильник), ми як правило чітко уявляємо собі, які споживацькі характеристики вона повинна мати (це, як правило тип та діагональ екрану для телевізора та об’єм і енергоспоживання – для холодильника).

У випадку з персональним комп’ютером (ПК) – все не так просто: тут набагато більша кількість варіантів комплектації, та технічних параметрів, що не завжди будуть відповідати нашим вимогам та оптимальному співвідношенню «ціна-якість».

Перед покупкою ПК слід зважити, для яких саме цілей Ви його купуєте. Правильна відповідь на це питання – запорука вдалої та оптимальної за ціною покупки. Спробую дати відповідь, чому це так: припустимо, що персональний комп’ютер потрібен Вам для перегляду відео, роботи в Інтернеті, з текстами, фотографіями, аматорським відео і т.п. – у цьому випадку Вам цілком буде достатньо малобюджетного ПК, ціною 250-350 дол. (за системний блок), який матиме недорогий одно-двоядерний процесор, оптичний привід DVD, інтегровану відеокарту, пристойну кількість оперативної пам’яті, та місткий вінчестер.

Якщо ж Ви найближчим часом плануєте професійно займатись відеомонтажем, 3D – графікою, чи грати ігри на максимальних налаштуваннях якості зображення – Ваш вибір високопродуктивний ПК з чотириядерним процесором, серйозною відеокартою, та іншими високопродуктивними компонентами, ціна такого системного блоку може становити 800-1000 дол. або й більше. Звертаю Вашу увагу на фразу «найближчим часом» - річ у тому, що все комп’ютерне залізо стрімко дешевіє, тому придбавши дорогущий ПК Ви із здивуванням помітите, що за півроку-рік він перетворився на звичайну бюджетну машинку, з абсолютно не захмарними характеристиками: нічого не вдієш – прогрес рухається вперед, з’являються більш продуктивні комплектуючі, які займають цінову нішу, в якій колись знаходилась і Ваша машина. Найбільш неприємним є те, що за цей період часу Ваш комп’ютер може втратити до половини вартості.

Тому порада: ретельно обдумаєте, для яких цілей купуєте комп’ютера, не слід брати його на «виріст», все одно не вгадаєте. Комп’ютер повинен приносити прибуток (хай навіть непрямий, у вигляді знань, інформації чи задоволення від спілкування), а не бути джерелом необдуманої витрати грошей. Стосовно ігрових можливостей, то докупивши до бюджетної машинки відеокарту, ціною 70-100 дол. Ви їх матимете на досить пристойному рівні, хоча – з точки зору співвідношення ціни і якості самого ігрового процесу, оптимальним вибором є покупка сучасної ігрової приставки, оскільки вона є максимально заточена під ігри і гарантуватиме Вам максимум задоволення від них.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.