ЛеоПолтвіс: визволення полоненої ріки в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 12.08.2011 01:28

29 липня 2011 року у приміщенні Львівського історичного музею на Площі Ринок, 6 відбулася презентація книги «ЛеоПотвіс. LeoPoltvis: науково-літературна розвідка про Полтву та місто на Полтві», яка щойно вийшла друком у видавництві «Піраміда». Ця книга стала візитівкою проекту ревіталізації львівської річки Полтви, активним ідеологом якого є поетка Марія Шунь.

У Королівській залі історичного музею зібрались львівські письменники, журналісти, науковці, небайдужі громадяни. Багато з них долучились до проекту «ЛеоПолтвіс» та до однойменної книги – їхні художні, наукові, журналістські твори упорядкувала Маря Шунь.

Презентація цікаво спланована: читання художніх творів на тему Полтви поєднувалося з виступами-роздумами з цієї проблематики. Враження підсилювали купальські пісні у виконанні тріо «Коралі», та театральне дійство Лідії Данильчук. Усі, хто виступив, – Марія Шунь, Василь Гутковський,Надія Мориквас, Андрій Содомора, Ігор Калинець, Ігор Мельник, Оксана Колтун, Наталія Пасічник та ін., а також ті, хто зацікавлено слухав, були однодумними – давню львівську ріку потрібно визволяти з колектора.

Обговорення книги вдало поєднувалось із виставкою «Доля однієї ріки» (її ще й зараз можна оглянути в історичному музеї), яка створена авторським колективом Державного природознавчого музею Національної академії наук України у співпраці з Львівським історичним музеєм. На виставці представлені цікаві та інформативні стенди з поетапно описаною історією ріки Полтви від часу її виникнення до часу замурування в бетон.

Доповнюють виставку художні фото сучасного стану підземної ріки.

Відвідини цієї виставки викликають бажання прийти туди ще раз.

Марія Шунь знову й знову повертається до проблеми визволення ріки, і книга, що презентувалась – лише один з етапів на шляху до мети, бо ж важливо, щоби ріка ожила у свідомості людей, тоді можна її оживити у місті…

Читайте також Ув’язнена ріка Полтва у місті ангелів

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.