Відірвані хвости ящірок в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 11.11.2012 01:04

Різні думки існують про поетів, але те, що вони бувають ящірками, чи то ящірки бувають поетами я почула вперше від Олафа Клеменсена. Виявилось, він не пожартував, а продовжував розвивати свою думку: "Вірші – довгі хвости ящірок. Не чіпайте їх пальцями - обережно! Якщо хочете упіймати поета, хапайте його, швидко накривши долонею, але не хапайте його за хвоста – хвіст залишиться у вашій руці, а поет утече в кропиву...Можливо комусь подобаються хвости без ящірок... тоді смикайте їх за хвоста – той сам залишиться у ваших пальцях – такий же живий, як і ящірка... Хоча хвіст це окраса ящірки. У деяких ящірок він складає 2/3 довжини. І тому я не можу дивитись на ящірку без хвоста... Краще з хвостом, довгим, укритим лускою слів, неймовірно рухливим і майже живим..." І що ж ви думаєте - хтось йому повірив? Так. Усі, хто повірів прийшли на літературний захід із серії «Гуманітарний урок біології у вищій школі» — «Відірвані хвости ящірок», який відбувся 2 листопада о 18.00 в бібліотеці Антоновичів НаУКМА. Ящірки-поети - Іван Андрусяк, Олена Максименко, Ірина Шувалова, Оксана Куценко, Мирослав Лаюк, Світлана Богдан, Оксана Самара, Олеся Мамчич та сам Олаф Клеменсен, - миготіли різнокольоровими хвостами-віршами і переконували усіх присутніх у тому, що поетична фауна не менш різноманітна ніж фізична.

Ідейний натхненник вечора - Олаф, зізнався, що запрошував тих авторів, які йому справді асоціюються з тим чи іншим видом ящірок (були там ящірка сибірська і ящірка карпатська, ящірка розумна :), та ще 6 видів ящірок - кожному поету по виду - усіх не запам'ятаєш). Поети-ящірки були різноманітні - бурхливий та щирий І.Андрусяк, медитативно-екзистенційна І.Шувалова, сама-собі-менеджер О.Самара, вкрадливо-лірична Оксана Куценко, філософська Світлана Богдан.

Іан Андрусяк прикидається ящіркою ))
Іан Андрусяк прикидається ящіркою ))
Ірина Шувалова
Ірина Шувалова
Оксана Куценко
Оксана Куценко
Олаф Клеменсен
Олаф Клеменсен
Світлана Богдан
Світлана Богдан
Мирослав Лаюк
Мирослав Лаюк

Дехто зі слухачів таки пішов додому з відірваними хвостами ящірок. Про це подбала біолог за фахом, поет за покликанням Оксана Самара. Вона власноруч виготовила з кольорового картону декоративні хвости, до яких ниточками були прикріплені її вірші. Креативно і запам'ятовується. У мене теж є один.

Оксана Самара з віршами-хвостами
Оксана Самара з віршами-хвостами

Окрім цікавої концепції вечора я помітила ще одну річ: якась дуже спокійна атмосфера. Чи то стіни Могилянки так впливають, чи то київські поети зі слухачами перебувають у таких втишено-вдумливих стосунках, але мені як львів'янці уже звично, що слухача треба захопити, втримати своїми віршами, а тут... слухачі самі втримувалися, і поети могли читати скільки завгодно і насолоджуватися читанням сповна, і оце їхнє натхненне читання перетікало у нахненне слухання. Можливо, я перебільшую, бо сама також поет, але швидше ні - в мене є інтуїція, а вона не обманює і тільки вона дозволяє відчути поезію, поетичне читання та поетичне слухання..

Фото Олександра Хоменка

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.