Солодка книга щасливої людини в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 19.09.2012 23:04

Що обрати до кави? Актуальне питання для багатьох, бо ж кавопиття - це щоденний ритуал людей з різних націй і рас. Можна сказати, що кава об'єднує людей. Кава і шоколад :) Той, хто не вживає кави, напевно, не відмовиться від шоколаду, або від чогось солоденького... Як от від солодких оповідань, схожих на тістечка :) Виявляється, книгу можна порівнювати з тортом, як це робить авторка "Теплих історій до кави" Надія Гербіш. Тож тепер до кави можна обирати не лише шоколад, тістечка чи канапки, але й цю ошатну книгу, яка нещодавно вийшла друком у видавництві "Брайт Стар Паблишинг". Пропонуємо інтерв'ю з авторкою книги, письменницею, перекладачкою та фотографинею.

Надю, довкола твоїх «Теплих історій до кави» уже створився певний ажіотаж – є багато анонсів презентацій, інтерв’ю з тобою як авторкою. Чи очікувано це для тебе?

Насправді, я сподівалася на підтримку жж-шної спільноти. Вона мене підтримувала впродовж всього процесу написання книжок – і цієї, і попередніх – і взагалі всіляко надихала. Але я не очікувала, що так багато журналістів зацікавляться і напишуть про мою «каво-книжку». Та й не була особливо цим здивована: на щастя, в Україні чимало журналістів і журналісток – за освітою не юристи чи економісти, а філологи, тобто, люди, котрим небайдужа культура й щирі тексти. Вони доброзичливі й завжди раді розповісти про книжку, яка їх чимось та й зачепила. Але коли мені зателефонували з телеканалу «1+1», я була ошелешена. То було геть неочікувано :).

Які нові відчуття приносить цей початок популярності?

Напевне, я тої популярності просто не відчуваю. По-перше, тому, що постійно заклопотана якимось іншими справами: то переймаюся, що не встигну здати до потрібної дати переклад чергової книжки (але таки переважно встигаю, на щастя); то, забувши про все, готую список літератури своїм студентам і гарячково гортаю нові книжки в читалці дорогою на роботу, щоб визначити, чи слід їх додавати до переліку, чи ні; то клопочуся, коли приймати гостей-пекти кекси-збирати документи в посольство. А коли приходять на пошту сповіщення про якісь приємні записи, встигаю лише усміхнутися, подякувати автору чи авторці й поділитися новиною з рідними й друзями. І далі занурююся в свій стрімкий потік. З іншого боку, я пам’ятаю, що увага преси завжди вичерпна – минулоріч у цей час у мене дуже часто брали інтерв’ю як у фотографині, ближче до зими – багато говорили як про перекладачку, а потім на якийсь час узагалі забули – і мене це нітрішки не образило. Зараз говорять про письменництво – і я цьому дуже рада, вдячна журналістам, яким не байдуже, але не дозволяю ставленню й кількості уваги до себе людей і преси визначати мої відчуття, настрій, самоусвідомлення.

В одному з інтерв’ю ти порівнюєш свою книгу з тортом, тож, ймовірно, на смак твої оповідання солодкі. Розкажи, що саме у них такого солодкого?

Напевне, уся суміш приємних почуттів: дрібка натхнення, затишна атмосфера, притрушена любов`ю і сміхом, солодкі напої й десерти… Ну й загальний настрій оповідань, після яких, як каже мій чоловік, страшенно хочеться чогось смачненького.


Чи є у книзі ще інші смаки – гіркота, солоність?

Є і те, й інше – сльози й смуток, море й туман. Але світла там так багато, що, сподіваюся, сльози висихають швидко, а туман піднімається вгору й не заступає чудових краєвидів.

Що ти найчастіше сама обираєш до кави?

Шоколад :).

З назви книги видно, що на дотик твої історії теплі, зі смаками ми уже з’ясували. Розкажи, будь ласка, який у них аромат та вигляд.

Вони пахнуть радістю й передсмаком свята, напевне… А виглядають – гм, мабуть, як тістечка на вітрині. До речі, навіть літери й фотографії у книжці – кольору гарячого молочного шоколаду.

Ти оздобила книгу своїми фото. За яким принципом ти їх відбирала?

Я п’ю багато кави, чаїв, гарячого шоколаду й какао. Так само багато про них пишу й багато їх фотографую. Тож з вибором не було особливих проблем. Мені хотілося, аби атмосфера на фотографії відповідала атмосфері в історіях.

Чи можеш сказати, що «Теплі історії до кави» – книга щасливої людини?

Абсолютно. Я б навіть сказала, невиправно щасливої людини.

Дякую дуже!

Ще інтерв'ю з Надією Гербіш

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.