Блог Літературне життя

У цьому блозі розміщуються матеріали про цікаві події літературного світу: презентації, вечори поезії та прози, конкурси, фестивалі, а також інтерв'ю з письменниками,їхні твори, відгуки та рецензії на книги сучасної української літератури.

 • Ігор Ясенівський: «Вечеря з голодним письменником за кошт читача» від Лілія Демидюк · додано 17.12.2011 23:10

  Бути письменником дуже непросто, це відомо з історії літератури та різних драматичних оповідей про життя класиків. А як бути молодим письменником? Як виявилось, не менш драматично, але якщо ставитись до усього з гумором – то дуже весело. Про це мені дотепно і красномовно розповів молодий львівський поет Ігор Ясенівський, автор збірки поезій «Поетичне «Я», фіналіст літературного конкурсу ім. Б.-І.Антонича, лауреат літературного конкурсу «Витоки». У середині минулого десятиліття очолював Клуб молодого автора та працював секретарем Львівського відділення Спілки письменників України, тож мав нагоду поспостерігати зблизька за життям письменників та й самому відчути його радощі і прикрощі.

 • Журнал "Крилаті" має девіз - "усі люди є крилатими" від Лілія Демидюк · додано 17.12.2011 00:10

  Нещодавно побачив світ оновлений випуск журналу для дітей «Крилаті» за листопад-грудень 2011 року. Редакція пропонує дітям та їхнім батькам багато цікавого, детальніше про це у розмові з головним редактором журналу, письменницею Тетяною Винник.

  Журнал «Крилаті» має давню історію. Більш ніж півстолітні традиції зобов’язують. У чому сучасний журнал доповнює попередні набутки? Що залишилось незмінним, а що змінилось під впливом часу?

  Журнал «Крилаті» є проектом Спілки Української Молоді у світі. Він має свою довгу історію і вже є історичним документом. Перший номер журналу українського юнацтва "Крилаті" вийшов у 1949 році, коли в Канаді розпочалось видання журналу для молоді "На Варті".

 • Чи потрібна творчій молоді Спілка письменників? від Лілія Демидюк · додано 06.12.2011 00:25

  Такою була тема моєї розмови з Анною Малігон, яка зараз є наймолодшим членом правління Національної Спілки письменників України. Моя співрозмовниця належить до покоління поетів-двотисячників, переможець кількох літературних конкурсів, авторка збірки поезій «Дзвінок у двері», тож прагнення творчої молоді знає «з середини». Яка очікується співпраця НСПУ, опісля переобрання голови Спілки, з молодими письменниками – про це у нашій розмові.

  3 коментарі
 • Катерина Єгорушкіна пропонує казкотерапію для дітей та дорослих від Лілія Демидюк · додано 29.11.2011 00:50

  Усі звикли до того, що казки – то незмінний атрибут дитинства. Хто його пам’ятає та сумує за ним, той час від часу перечитує дитячі казки уже в дорослому віці. І знаходить там багато нового. Попри усю серйозність дорослого життя усім нам хочеться казки – хоч трішечки, але такої ж справжньої, як у дитинстві.

  Виявляється, казки дають не тільки розвагу та відпочинок, вони ще й можуть лікувати. Про це мені розповіла письменниця, поетка, казкотерапевт Катерина Єгорушкіна. Моя співрозмовниця працює з дітьми й дорослими у царинах казкотерапії та книготерапії за авторськими методиками. Веде передачу «Чарівний світ казок» на радіо «Марія». Працює консультантом із книготерапії у видавництві «Грані-Т». Катерина – також авторка проекту «Майстерня Казки «Синій Птах», серії книг «Музична казкотерапія для малят».

  У 2010 році вийшла друком перша книжка казок Катерини Єгорушкіної – «Музична подорож Золотого Каштанчика». А 2011 року побачили світ одразу дві книги авторки – «Країна Сніговія» та «Будиночок з води»у співпраці з музичним терапевтом Стефаном Недерицею та композитором Дмитром Красноуховим. Ці книги справляють хороше враження на читачів різного віку, про що свідчить їхнє бажання відвідувати презентації та літературно-терапевтичні заходи, які організовує казкарка. Цього ж 2011 року на читачів чекає друге видання книги «Країна Сніговія».

 • Завжди молодий поет Богдан Ігор Антонич від Лілія Демидюк · додано 17.11.2011 22:37

  Нещодавно, у жовтні, палкі шанувальники літератури мали нагоду долучитися до заходів присвячених 102-літтю з дня народження поета, літературознавця Богдана Ігоря Антонича. У мене випала нагода порозмовляти з молодим дослідником його творчості – Данилом Ільницьким, аспірантом кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету ім. І.Франка. Зараз Данило працює над кандидатською дисертацію про письменника, а також є упорядником двох видань його творів: перевидання поетичної збірки "Три перстені" (Львів: Літопис, 2008) і "Повного зібрання творів" (Львів: Літопис, 2009).

 • Марина Павленко: "де та лінія, котра визначає межу між дитинством і дорослістю в кожній людині? " від Лілія Демидюк · додано 30.10.2011 19:18

  Як доросла людина може створити казку для себе і поділитися нею з іншими? Це запитання було провідним у моїй розмові з українською поеткою, письменницею та казкаркою Мариною Павленко. Окрім наукової та педагогічної діяльності пані Марина знаходить час і можливість для створення своєї казки – ні, не уявної, а реальної, яку сумлінно занотовує для читачів.

 • Дмитро Стретович: «Бракує професійних культурних менеджерів» від Лілія Демидюк · додано 21.10.2011 22:43

  Молодим письменникам часто буває складно знаходити свою дорогу у літературі, виробляти свій стиль. Тут необхідне спілкування зі старшими колегами та тісний контакт з читацькою аудиторією. За створення сприятливого середовища для творчої самореалізації узялись члени Літературного клубу «Маруся», зокрема його координатор та засновник Дмитро Стретович, що навчається в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова на видавця і редактора. У 2009 році заснував Літературний клуб «Маруся». Автор і координатор багатьох літературних і культурно-мистецьких проектів, зокрема, «Літня літературна школа», «Книга за 24 години», «Проза Міста», «Тиждень мистецтв», «Білоруська весна» (у м. Бровари). Я мала нагоду поспілкуватись з Дмитром на тему літературного менеджменту.

 • Чи можна навчити бути поетом? від Лілія Демидюк · додано 13.09.2011 23:30

  Зараз дуже модно бути творчим. Велика кількість співаків, фотохудожників, поетів – свідчення цього. Правда не усі серед них є справжніми творцями. Тож чи можна навчитись уміння творити? На цю тему я вирішила порозмовляти з керівником літературно-журналістської студії «На горищі», що функціонує у Львівському Центрі Дитячої та Юнацької творчості МЖК-1. Оксана Кришталева (справжнє ім’я – Оксана Копак) авторка збірок новел «Саргасове море» (2005) та «Гліцеринова пані» (2009), переможець Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», неодноразовий лауреат літконкурсу від видавництва «Смолоскип». Оксана поділилася своїми міркуваннями стосовно літературної творчості та сучасного літературного процесу.

 • Рецепти літературної кухні від Лілія Демидюк · додано 23.08.2011 22:31

  1-6 серпня 2011 року на Закарпатті відбулась ІІ Літня літературна школа, яку організував київський літклуб «Маруся». У програмі були лекції, майстер-класи, дискусії, які мали на меті покращити орієнтацію молодих літераторів у реаліях сучасного літпроцесу. Лекції учасникам школи читали: Олександр Ірванець, Богдана Матіяш, Антон Санченко, Олександр Гаврош, Грицько Семенчук, Ілля Стронґовський, Завен Баблоян.

  Корисна для молодих літераторів інформація перемежовувалась літературними вечорами, доповнювалась дружнім спілкуванням та екскурсіями мальовничими місцинами краю.

  У мене трапилась нагода порозмовляти з учасницею Першої та Другої літературної школи Світланою Корчагіною, лідеркою львівської творчої молодіжної формації «Літературний Вінегрет».

 • Ув’язнена ріка Полтва у місті ангелів від Лілія Демидюк · додано 12.08.2011 01:31

  Я щиро було переконана, що ця пісня саме про моє рідне місто, бо дощі у Львові – постійні мешканці, ангели – часті гості, а казкові малюнки і золоте павутиння вулиць – усюди… Тільки от слова:

  «Місто зустрічей і прощань,

  І розбитих сердець, можливо,

  Берег правий і берег лівий,

  І всі шанси для сподівань.»,

  вказують, що йдеться не про Львів… Сама я й не помітила того, що «берег правий і берег лівий» щось неможливе для Львова, я сприйняла їх як ще один мазок до портрету міста, зовсім не замислюючись над тим, що тут наче немає ріки.

  1 коментар
Всього 70 на 7 сторінках