Давайте знайомитись! :) в блозі Рукотворіння))) · від Ivano4ka · додано 13.01.2011 11:40

Мене звати Іванка. Це перший блог, який я коли-небудь вела, тому попрошу не судити строго.

Пам'ятаю себе ще малесенькою, коли попід стіл пішки ходила, завжди мені приходили в голову ідеї щось зробити своїми руками.. Спочатку це було дитяче вирізання з кольорового паперу "для мами", в шкільних роках я навчилася вишивати, плести гачком різні салфетки, потім моїм великим захопленням став бісер. Для нього мені тато навіть верстатик зробив, щоб я змогла ткати великі гобелени. Інколи я ще дещо з цих захоплень згадую і сідаю щось робити (от, наприклад, весільний рушник недавно вишивала). Але останнім часом я зацікавилася новим видом рукоділля для мене - це вироби з пластики. Можливо ви бачили дещо з моїх робіт в моїх альбомах. Це для мене щось новеньке, тому дуже цікаве. скажу чесно, часу вільного в мене не багато, тому я не дуже часто щось ліплю, але хочу поділитися з вами головними принипами цього заняття.

Так от. Для початку нам потрібна пластика. Що воно таке? Це така речовина, дуже похожа на пластилін. Ще її називають полімерною глиною. Продається вона у магазинах для художників(коли я її шукала, її в нашому місті ще не було і всі продавці таких магазинчиків дивилися на мене квадратними очима,що я собі придумала). Вона буває багатьох видів і виробників. Це, наприклад, звичайна кольорова, напівпрозора, перламутрова або така, що світиться в темноті. Найвідомішими марками пластики є Fimo, Cernit, Цветик, Сонет. Перших два види - це дорожча пластика, там кращі відтінки і якість глини. Щодо цветика і сонета, то це російського виробництва, як на мене достатній варіант для навчання цьому мистецтву.

Ще нам потрібно багато різної дрібноти - це дощечка для ліпки(пам'ятаєте, як в дитинстві для пластиліну?). ЇЇ бажано брати скляну, бо пластика взаємодіє з пластмасою і дуже до неї пристає. Ще "тачалка" - у мене склянна бутилка з-під пива. Ще порібно різні формочки, ножичок маленький (можна просто леза). Формочки можна купити спеціальні, а можна використовувати з підручних засобів - ковпачки від помад, дезодорантів.. на що стане фантізії)))Ну і фурнітура для виробів - її я купую у магазинах з гудзиками та різними швейними дрібницями.

Ще нам потрібно мати де запекти готові вироби - тільки після температурної обробки (можна ще варити) пластика набуває властивостей пластмаси - стає твердою та міцною. Потім майже готовий виріб шліфують, лакують і тішаться ним ;-)))

Є багато технік ліпки виробів, про них я розкажу трохи пізніше.. Головна техніка - це фантазія. Тут можна ліпити все, що вам захочеться)))

Коментарі

 • Вікторія · 14.01.2011 11:29 · #

  Читати цікаво,але ще більш цікавіше було б побачити Ваші витвори рукоділля!

 • Ivano4ka · 14.01.2011 11:55 · #

  Так ви ж точно бачили їх! Ось наприклад

  http://poglyad.com/fotos/album-267/foto-1697/

  http://poglyad.com/admin/fotos/album-268/

  Я писала, що можна подивитися в моїх альбомах)))

 • CYBERMAG · 14.01.2011 20:48 · #

  Вітаю Вас з першим блогом! Ласкаво просимо до дружньої компанії блогерів сайту 'Погляд'

 • Ivano4ka · 15.01.2011 12:15 · #

  Дуже дякую!!! Мені приємно)))

 • Ліля Тєптяєва · 15.01.2011 15:46 · #

  Вітаю серед блогерів ПОГЛЯДу! Буду чекати наступної статті!

  Підтримую Вікторію у бажанні побачити фото робіт! ))

  ...і ще дуже цікаво побачити сам процес роботи, хоча б трішки... ))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.