Стан розвитку туристичної галузі в Україні в блозі Макроекономічний огляд · від kseniya_www · додано 13.06.2011 15:34

Як не дивно, та напередодні проведення чемпіонату Євро-2012 умови ведення туристичного бізнесу погіршилися. В рейтингу конкурентоздатності туризму Україна зайняла 85 позицію з 139 ( хоча ще минулого року за даними Всесвітнього економічного форуму, Україна посідала 77 місце).

З чим це пов'язано? В першу чергу із погіршенням транспортного обслуговування. Погіршились інфраструктура повітряного транспорту, наземного авто та залізничного транспорту, рівень безпеки на дорогах та оподаткування туризму.

Слабкий розвиток пояснюється і тим, що до цього часу туристична галузь не є пріоритетною для країни. До сьогодні більшість урядовців вважає, що пріоритетною є індустріальна галузь, а туризм - це розваги. Це і підтверджується вкладом доходів від туризму у валовий внутрішній продукт країни, який становить тільки 2%. Проте сьогодні, коли до Євро 2012 залишилося мало часу, всі розуміють, що і в цій сфері можна заробляти гроші, тільки на жаль ресурсів країна не має для цього.

Бюджетування туристичного напрямку діяльності в 2011 році обмежено в 3 млн.грн. Цього ледь вистачить тільки для оплати праці чиновникам даної галузі. А Туреччина зокрема 3 млн.євро вкладає тільки в рекламу свого туризму в Україні. Відчуваєте масштаби бюджетування?

Інвестицій бракує, та ще більше бракує умов для приваблення інвесторів. А їх все-ще нема. В Україні є туристичний потенціал, щороку до нас приїжджають 300 тис. іноземців, але щоб більш-менш конкурувати на туристичному ринку, цим туристам треба показати щось цікаве.

А поки що іноземцям, та й що говорити, рядовому громадянину нашої країни доступніше та цікавіше відпочивати в тій же Туреччині та Єгипті.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.